Łukasz Konstanty
Decyzja trenera Bartłomieja Piekarczyka o wpuszczeniu Julii Nowickiej pomogła w odrobieniu strat w pierwszym secie. Fot. Andrzej Szkocki/Polska Press
Siatkarki Bostik ZGO Bielsko-Biała pokonały na wyjeździe węgierski zespół Swietelsky-Bekescsaba 3:0 (25:21, 25:19, 26:24) w rewanżowym meczu 1/16 finału Pucharu CEV i awansowały do kolejnej rundy.

W rozegranym przed tygodniem pierwszym spotkaniu również lepszy okazał się klub z Polski, który wygrał 3:1.

Słaby początek Bostik ZGO

Bielszczanki źle weszły w rozgrywany na Węgrzech mecz. Nim przywykły klimatu panującego w hali, ich rywalki prowadziły już w pierwszym secie 13-6. Wydawało się, że tę część spotkania podopieczne Bartłomieja Piekarczyka będą musiały spisać na straty, wtedy jednak na boisku pojawiła się Julia Nowicka, a chwilę później polski zespół zanotował serię dziewięciu z rzędu zdobytych punktów (15-13). Coraz pewniej radzący sobie klub będący w delegacji doprowadził partię do szczęśliwego końca (25-21).

Drugi set to przewaga zespołu z województwa śląskiego, który od stanu 9-6 kontrolował przebieg gry i choć zdarzały się chwile, w których przeciwniczki zbliżały się na odległość jednego punktu, nie były w stanie doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie ta część spotkania zakończyła się wynikiem 25:19, który oznaczał, że Bostik ZGO zagra w 1/8 finału.

Polski mecz w 1/8 finału Pucharu CEV

Trzecia partia rozpoczęła się od prowadzenia 8-0 podopiecznych Piekarczyka. Bielszczanki aż do stanu 15-6 kontrolowały wydarzenia i wydawało się, że nie dadzą sobie wydrzeć pewnego zwycięstwa. Nieoczekiwanie jednak zespół z Węgier rozpoczął skuteczny pościg, doprowadził do remisu, a zwyciężczynie seta wyłoniła gra na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowały przyjezdne, które wygrały 26-24 i cały mecz 3:0.

W 1/8 finału Pucharu CEV przeciwniczkami Bostik ZGO będą siatkarki innego polskiego klubu - Grupy Azoty Chemika Police. Mecze zostaną rozegrane na przełomie listopada i grudnia, a gospodyniami pierwszej potyczki będą policzanki.