Zwycięstwo ze Skrą

Drużyna Ewy Openchowskiej i Mariusza Soi potrzebuje tylko jednego zwycięstwa, aby zakończyć sezon w pierwszej lidze żeńskiej na piątym miejscu.

Toruńskie siatkarki w ubiegły weekend grały w Bełchatowie. Stawką rywalizacji (do dwóch wygranych) ze Skrą jest piąta lokata w tabeli.

- Być może dla Skry ta rywalizacja nie ma znaczenia. Dla nas jednak nie było to spotkanie o pietruszkę - powiedziała Ewa Openchowska. - To nasz pierwszy sezon w pierwszej lidze i chcemy osiągnąć dobry wynik.

<!** reklama>Torunianki co prawda przegrały pierwszego seta, ale w dwóch kolejnych, po wyrównanej walce, pokonały rywalki. W czwartej odsłonie toruński sztab szkoleniowy dał odpocząć najlepszym zawodniczkom, które w piątym secie gładko ograły bełchatowianki.

Skra Bełchatów - Budowlani Toruń 2:3 (-16, 21, 26, -9, 5).

Budowlani: Filipowicz, Soja, Kowalska, Liss, Sikorska, Marchlewska, Januszewska (libero) oraz Kamińska, Mordaka, Wiśniewska.

W innych meczach

• Drużyna Gwardii Wrocław została pierwszym półfinalistą rozgrywek pierwszej ligi. Wrocławianki pokonały w trzech meczach Sokoła Chorzów
  • Nadal trwa rywalizacja w drugim półfinale, pomiędzy Piastem Szczecin i Wisłą Kraków. Po czterech meczach stan rywalizacji jest remisowy
  • Wyniki rywalizacji o miejsca 7-10 (do trzech zwycięstw): AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - PLKS Pszczyna 3:0, Chemik Police - AZS Politechnika Częstochowa 2:2 (ostatnie spotkanie zostanie rozegrane dziś w Policach)
  • Kolejny mecz rywalizacji o piąte miejsce (do dwóch zwycięstw), drużyna Budowlanych Toruń rozegra na własnym parkiecie 12 kwietnia (godz. 18)