13-letni torunianin zwycięzcą turnieju tenisowego w dwóch kategoriach

Justyna Wojciechowska-Narloch
Julian Korzus ma wielki talent do gry w tenisa stołowego
Julian Korzus ma wielki talent do gry w tenisa stołowego Nadesłane
Julian Korzus, 13-latek z Torunia wygrał turniej tenisowy TOP 8 w dwóch kategoriach wiekowych. Był najlepszy najpierw jako kadet, potem jako junior. Pokonał starszych od siebie zawodników. Julian trenuje w KS Nowa Era.

Koszykarki Energi Polski Cukier Toruń z prezentami w domu dziecka

- To nie jest żadna niespodzianka, że Julian wygrał i w kadetach, i w starszej kategorii wiekowej junior. Julian był najmłodszym zawodnikiem na turnieju i wygrywał z tenisistami o trzy, cztery i pięć lat starszymi od niego, ale jego wygrana to nie jest żadna sensacja, on jest po prostu świetny - mówi Rafał Utylski, trener KS Nowa Era.

Od kilku lat w ostatnich dniach roku Kujawsko-Pomorski Związek Tenisa Stołowego organizuje turniej TOP 8 w trzech kategoriach wiekowych: młodzik, kadet i junior. W turnieju biorą udział najwyżej sklasyfikowani zawodnicy i zawodniczki na półmetku wojewódzkiej rywalizacji w sezonie. Drugi rok z rzędu TOP 8 zdominowali zawodnicy KS Nowa Era. Ci, zanim znaleźli sponsora, trenowali na trzecim piętrze starej kamienicy na toruńskiej starówce. Teraz dzięki wsparciu, klub stać na wynajem ładnego pomieszczenia przy ulicy św. Katarzyny 9 w Toruniu.

Młodzi tenisiści z całego województwa chętnie biorą udział w TOP 8 ponieważ medaliści otrzymują bony na sprzęt do specjalistycznego sklepu sportowego. Bony wymieniają na koszulki, buty albo okładziny. Julian Korzus w dniu swoich 13. urodzin (28 grudnia) wygrał TOP 8 w kategorii kadet. Następnego dnia wygrał w kategorii junior.

Warto dodać, że starsi koledzy z klubu Juliana turniej odpowiednio zakończyli na 3, 4 i 5 miejscu. Koleżanka Juliana z klubu KS Nowa Era, Iza Skowrońska, wygrała turniej w kategorii młodzik. Turniej TOP 8 wygrywali nie tylko zawodnicy z KS Nowa Era Toruń. W młodzikach triumfował Olaf Glanert z Olimpii Grudziądz. Kadetki wygrała Agata Krauze z MDK Bydgoszcz, a juniorki Wiktoria Przybytkowska z LUKS Chełmno.