Anwil minimalnie lepszy od Polskiego Cukru

Podopieczni Miliji Bogicevicia źle rozegrali końcówkę spotkania
Podopieczni Miliji Bogicevicia źle rozegrali końcówkę spotkania Sławomir Kowalski
Źle rozegrana końcówka meczu sprawiła, że toruńscy koszykarze stracili szansę na zwycięstwo w derbowym meczu we Włocławku.

Torunianie wygrali minimalnie pierwszą kwartę, ale przespali końcówkę drugiej. Przez niewiele ponad cztery minuty stracili 13 punktów, a nie zdobyli żadnego. Na przerwę schodzili przegrywając różnicą siedmiu punktów. W trzeciej części odrobili jednak straty i na 19 sekund przed jej końcem prowadzili 61:57. Niestety, w końcówce meczu lepsi okazali się gospodarze, którzy zwyciężyli 78:76.

Najwięcej punktów dla Polskiego Cukru zdobyli: LaMarshall Corbett 24 William Franklin 21 i Sean Denison 12.

Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń 78:76 (17:18, 23:15, 19:28, 19:15)