Ze względu na epidemię koronawirusa tegoroczny Bella Skyway Festival zamienił się w Auto Skyway Festival. Projekcje nie będą wyświetlane na budynkach w obrębie Starego Miasta, lecz na lotnisku. Wszystkie atrakcje będzie można oglądać wyłącznie zza szyby samochodu.
Gdzie kupić bilety i za ile?
Tym razem impreza nie jest bezpłatna. W zeszłych latach większość atrakcji można było podziwiać zupełnie za darmo. Bilety należało kupić tylko na wybrane projekcje, które odbywały się np. w ograniczonej przestrzeni. Tym razem za wjazd na teren festiwalu musimy zapłacić. Cena różni się w zależności od dnia. Jeśli wybieramy się na festiwal w środę lub w czwartek, za bilet dla jednego samochodu osobowego, którym może podróżować nawet dziewięć osób, zapłacimy 30 zł. Natomiast jeżeli chcemy podziwiać świetlne instalacje w piątek bądź sobotę, cena biletu wzrasta do 40 zł. Gdzie można kupić wejściówki?
Polecamy
Organizatorzy radzą zrobić to przez Internet. Są one dostępne na stronie www.autoskyway.pl/bilety. Bilety będzie można nabyć również bezpośrednio przed wjazdem na teren wydarzenia, w tej samej cenie. Jeśli jednak chcemy zaoszczędzić czas, warto zaopatrzyć się w wejściówki szybciej.
- Bilety na Auto Skyway Festival sprzedają się coraz lepiej, ale ciągle jeszcze można je kupić. Warto nie czekać do ostatniej chwili, bo ich liczba jest ograniczona – mówi Przemysław Draheim z Toruńskiej Agendy Kulturalnej.
Bilety zakupione przez Internet można pokazać w wersji elektronicznej lub wydrukowanej, papierowej. Warto dodać, że posiadacze aut hybrydowych oraz elektrycznych, za okazaniem dowodu rejestracyjnego, uczestniczą w Auto Skyway Festival za darmo.
Polecamy
Jak poruszać się po terenie festiwalu?
- Niemożliwy będzie wjazd na Lotnisko Toruń przez ul. 4 Pułku Lotniczego – mówi Krzysztof Szatkowski z Toruńskiej Agendy Kulturalnej.
Wjazd na festiwal odbywa się wyłącznie przez teren Toruńskiej Akademii Jazdy. Natomiast od strony lotniska przewidziany jest wyjazd z terenu imprezy. Do terenu Toruńskiej Akademii Jazdy można dojechać na dwa sposoby: albo od strony Toruń Plaza, ul. Szosa Okrężna i następnie ul. Łukasiewicza, albo od strony Motoareny ul. Pera Jonssona i następnie ul. Łukasiewicza. Po terenie lotniska poruszamy się wyłącznie samochodem.
- Przejazd przez atrakcje Auto Skyway Festival zajmie około 30-40 minut. Ważne, żeby trzymać się wyznaczonej trasy i nie zatrzymywać samochodu, a już na pewno z niego nie wysiadać. To zapewni sprawny ruch na całym festiwalu – radzi Przemysław Draheim.
Aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji, wjeżdżający na teren wydarzenia kierowcy są zobowiązani zachować bezpieczny odstęp od pojazdu poprzedzającego i szczególną ostrożność na całej trasie.
Polecamy
- Wszystko po to, żeby zminimalizować ryzyko przykrych sytuacji. Jeśli jednak takie się zdarzą, do dyspozycji uczestników będą laweta i pomoc drogowa – mówi Przemysław Draheim.
Na terenie lotniska zaleca się jazdę z prędkością od 5 do 10 km/h. Gdy już skończymy podziwianie 17 atrakcji w 11 świetlnych strefach znajdujących się na lotnisku, aby wyjechać, musimy skierować się w stronę ul. 4 Pułku Lotniczego. Tam skręcamy w lewo, w stronę ul. Polnej.
Atrakcje będzie można oglądać od godz. 20:30 – wtedy ma miejsce pierwszy wjazd, do godz. 24:00, przy czym ostatni pojazd może wjechać na teren festiwalu o godz. 23:45.
Ważne zasady dotyczące bezpieczeństwa
Chociaż atrakcje będziemy podziwiać z własnego samochodu, jedną z zasad uczestnictwa w festiwalu jest obowiązek zasłaniania ust i nosa. Nie zapomnijcie więc zabrać maseczek lub przyłbic z domu.
- Służy to bezpieczeństwu uczestników i osób z obsługi festiwalu, bo pamiętajmy, że jednym samochodem mogą podróżować osoby, które na co dzień wspólnie nie mieszkają – mówi Przemysław Draheim.
Draheim dodaje, że weryfikacja tego, czy osoby przebywające w jednym aucie mieszkają ze sobą, pociągnęłaby za sobą olbrzymie kolejki, a tym samym duże niedogodności dla wszystkich widzów.
Warto dodać, że oprócz 5-kilometrowej trasy na lotnisku, dwie świetlne aranżacje przygotowano na Urzędzie Marszałkowskim oraz Urzędzie Miasta Torunia. Można je oglądać bezpłatnie. Łącznie w tym roku organizatorzy przygotowali 19 projekcji i instalacji. Wśród nich znalazła się m.in. projekcja na blisko 300-metrowej na ścianie lasu, iluminacje na samochodach czy nietypowe, świetlne konstrukcje.

W jakim kierunku powinna się zmieniać UE?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?