Azetesiacy zafundowali nam miłą niespodziankę

AZS UMK Consus PBDI - Muszkieterowie Nowa SólAZS UMK Consus PBDI - Muszkieterowie Nowa Sól Sławomir Kowalski
Sinusoida w wykonaniu koszykarzy AZS-u UMK Consusu PBDI Toruń trwa w najlepsze. W sobotę podopieczni Macieja Deręgowskiego zaskoczyli i pokonali jedną z czołowych drużyn w swojej grupie.

Torunianie z pewnością nie byli faworytami w konfrontacji z rezerwami mistrza kraju Stelmetu Zielona Góra, występującymi w II lidze pod nazwą SKM Muszkieterowie Nowa Sól. Okazało się jednak, że przy dobrej postawie na parkiecie byli w stanie odnieść zwycięstwo i poprawić swoją sytuację w ligowej tabeli.

Koszykarze AZS-u UMK Consusu PBDI dostarczyli swoim kibicom sporo emocji. Po pierwszej, wyrównanej kwarcie, w drugiej części początkowo lepiej prezentowali się gospodarze. W 17. min., po trójce Tomasza Lipińskiego, było 27:20, a chwilę później, po rzutach wolnych Sławomira Murowickiego, już 31:23.

Na przełomie drugiej i trzeciej kwarty do gry wrócili jednak przyjezdni. Podopieczni Artura Gronka zdobyli czternaście „oczek” z rzędu i wyszli na prowadzenie 37:31.
Torunianie prowadzenie odzyskali dopiero kilka minut później (po trójce Jakuba Bukowskiego w 26. min. było 43:42).

Na początku czwartej kwarty gospodarze prowadzili już 54:47, ale zafundowali sobie nerwową końcówkę. W 55. min. było jeszcze 60:55 dla AZS-u, lecz już trzy minuty później 66:63 prowadził SKM. Szczęście oraz dobra gra w końcówce pozwoliły jednak torunianom odnieść zasłużone zwycięstwo nad wyżej notowanym rywalem.

- Najważniejsze są dla nas dwa punkty, a nie bilans w dwumeczu - zaznaczył Zbigniew Malinowski. - My bijemy się o miejsce w ósemce, a oni walczą o czołowe lokaty. Dlatego jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani zwycięstwem.

AZS UMK Consus PBDI Toruń - SKM Muszkieterowie Nowa Sól 74:71 (13:11, 18:20, 19:14, 24:26).
AZS UMK Consus PBDI: S. Murowicki 16 (1x3), M. Kondraciuk 14, P. Derkowski 5, W. Pagacz i Z. Malinowski po 4 oraz T. Lipiński 19 (3), T. Tlałka 7 (1), J. Bukowski 5 (1), A. Dominiak 0
SKM: M. Ponitka 12, J. Der 9 (1), M. Kucharek 7, A. Suchodolski 4, S. Chorągwicki 2 oraz N. Sirjatowicz 11 (3), R. Trubacz 10 (2), M. Chodkiewicz 10, M. Matczak 4, P. Jasnos 2, A. Stefanowicz i Z. Mehmeti po 0.

Wyniki pozostałych meczów 14. kolejki grupy A II ligi mężczyzn: Basket Junior Suchy Las - GTK Gdynia 83:70, Wybrzeże Korsarz Gdańsk - Trefl II Sopot 57:96, Noteć Inowrocław - Polonia Warszawa 95:61, MKS Kalisz - SMS PZKosz Consus Władysławowo 94:74 i Legia Warszawa - Basket Piła 71:69.