Baseny na Bydgoskim Przedmieściu. W piątek wielkie otwarcie!...

Baseny na Bydgoskim Przedmieściu. W piątek wielkie otwarcie! Jak wyglądają? [ZDJĘCIA]

Szymon Spandowski

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Baseny sezonowe na Bydgoskim Przedmieściu.
1/21
przejdź do galerii

Baseny sezonowe na Bydgoskim Przedmieściu. ©Grzegorz Olkowski

No to plusk! 22 czerwca zostaną otwarte nowe baseny sezonowe na Bydgoskim Przedmieściu. Kąpielisko zamieni się w hawajską plażę, na gości będą czekały bezalkoholowe drinki z palemką i wiele innych egzotycznych atrakcji. Piątkowa zabawa rozpocznie się o godz. 14.
Na placu budowy nowych basenów sezonowych obok Centrum Targowego Park na Bydgoskim Przedmieściu trwają ostatnie przygotowania przed wielkim otwarciem. Brama kąpieliska otworzy się w piątek. Tego dnia woda w trzech nieckach basenowych będzie się kołysała w rytm hawajskich dźwięków. Zabawa rozpocznie się o godz. 14.

Plażowicze otrzymają specjalne hawajskie naszyjniki, będą na nich czekały orzeźwiające darmowe bezalkoholowe drinki z palemką. O słoneczną oprawę muzyczną zadba specjalista od plażowych rytmów - DJ Martinez.

Będą tańce - oczywiście hawajskie, a poza tym wiele innych atrakcji: zawody w kręceniu hula-hopem, czy taniec limbo, zabawa bardzo popularna na Karaibach. Jej uczestnicy będą musieli m.in. bez pomocy rąk wślizgnąć się plecami w dół pod nisko zawieszony drążek. Animatorzy przygotowują gry i zabawy dla najmłodszych, starsi będą natomiast mogli wykazać się swoimi umiejętnościami podczas gry w siatkówkę wodną i skoków do wody, ale bez nadmiernych szaleństw, ponieważ basen dla dorosłych ma półtora metra głębokości.
W programie są także pokazy wodnego aerobicu. Impreza powinna się zakończyć o godz. 18, a zapraszają na nią toruński magistrat, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie GO SPORT!

Czytaj także: Strzelanina na Bydgoskim Przedmieściu [WIDEO]O budowie basenów na Bydgoskim Przedmieściu pisaliśmy wiele razy, ostatnio wspominając o problemach jakie w związku z tym mają właściciele znajdujących się tuż obok ogródków działkowych. Obok budowanych basenów prowadzi jedyna droga, którą na teren Rodzinnych Ogródków Działkowych "Flisak", mogą dojechać śmieciarki, a czasami również karetki pogotowia. Ta droga została podczas budowy basenów mocno sfatygowana przez pracujący przy basenach ciężki sprzęt. Budowlańcy dali się też we znaki rosnącym w okolicy drzewom, wywożąc do lasu ziemię z budowy i parkując między drzewami samochody. Poza tym w planach dotyczących tego miejsca wspomniana droga miała stać się traktem pieszo-rowerowym. Jeszcze raz przypomnijmy, że jeżdżą tędy śmieciarki wywożące odpady z niemal 400 ogródków działkowych. Miejski Zarząd Dróg miał sytuację jeszcze raz przeanalizować.

Drogowcy ogłosili przetarg na opracowanie projektu nowej drogi, jak dotąd jednak nikt się nie zgłosił. Konkretów pewnie będzie się można spodziewać jesienią, kiedy firmy zajmujące się tego typu sprawami nie będą tak przeciążone jak teraz. Jak się dowiedzieliśmy, sfatygowana gruntowa droga łącząca baseny z ul. Przybyszewskiego i Szosą Bydgoską, ma zostać jeszcze przed otwarciem nowego kompleksu rekreacyjnego wyrównana i utwardzona.

Zobacz galerię

W skład kompleksu basenowego wchodzą trzy niecki o wymiarach: 12x25 m i głębokości 1,5 m - dla dorosłych, 12x25 m i głębokości 1,2 m - dla dorosłych i młodzieży oraz 6x12 m i głębokości 0,6 m - dla dzieci. Wokół znajdują się podesty z desek z konglomeratu, są także budynki drewniane, których mieszczą się: kasa, pomieszczenia sanitarne i przebieralnia. Na terenie wokół basenów zaś można będzie skorzystać z mobilnego punktu gastronomicznego, a także placu zabaw, siłowni zewnętrznej i boiska do piłki siatkowej.

Zobacz także: Policyjne psy w akcji. Zobacz co potrafią!


Polecamy: "NOWOŚCI" PLUS. Zobacz co dla ciebie przygotowaliśmy!Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo