Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Będzie praca u Polaka

Małgorzata Oberlan
Pozwolenie na wejście do strefy ekonomicznej w Ostaszewie dostał toruński Tioman. W jego ślady pójść ma też niebawem kilka innych polskich przedsiębiorstw, w tym wielka firma logistyczna.

<!** Image 3 align=none alt="Image 224459" >
Pozwolenie na wejście do strefy ekonomicznej w Ostaszewie dostał toruński Tioman. W jego ślady pójść ma też niebawem kilka innych polskich przedsiębiorstw, w tym wielka firma logistyczna.

„Nowości” pisały o tym już 25 października: ostaszewska podstrefa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (PSSE) łapie drugi oddech. Miejsce Japończyków zajmą polscy przedsiębiorcy.

Wczoraj Teresa Kamińska, prezes PSSE, gościła w Toruniu.

- Z przyjemnością wręczyłam firmie Tioman pozwolenie na działalność w strefie i podpisałam rezygnację z prawa pierwokupu gruntu, na którym firma chce produkować. Tym samym drzwi strefy dla tego innowacyjnego przedsiębiorstwa stoją otworem - mówi pani prezes.<!** reklama>

Tioman ma siedzibę przy ulicy Polnej i produkuje nowoczesną galanterię drogową, m.in. znaki i tablice. W strefie korzystać będzie mógł ze wszystkich przewidzianych przepisami ulg podatkowych. W firmie głośno mówi się o dynamicznym rozwoju i zwiększeniu zatrudnienia.

Ale dobrych informacji jest więcej. Zainteresowanie terenami, które kupili Japończycy, a które teraz chcą sprzedać lub wydzierżawić, jest naprawdę duże.

- I to ze strony polskich przedsiębiorstw reprezentujących różne branże. Blisko wejścia do strefy jest wielka firma logistyczna, z czego bardzo się cieszę. Centra logistyczne działają jak drożdże, bo generują dużo usług dodatkowych. Regionowi bardzo by się przydały - podkreśla Teresa Kamińska.

Zarząd PSSE negocjuje z firmami zainteresowanymi terenami japońskiego Kimoto. Z kolei w Sumice sami szukają przedsiębiorstw i - jak przekazuje pani prezes - na swoje 8 hektarów też mają kilku chętnych.

- Zanim ruszą z produkcją, już pojawią się miejsca pracy. Niektórzy będą wznosić swoje nowe hale, inni adaptować po Japończykach. Przy samej budowie centrum logistycznego pracy będzie dużo. Skorzystają na tym lokalne firmy - dodaje Teresa Kamińska.

Japończycy zgłosili 65 hektarów uwolnionych gruntów pod inwestycje i 15 tys. mkw. powierzchni w obiektach produkcyjnych i magazynowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska