Krystian Góralski, Fot. Sławomir Kowalski
Polski Cukier SIDEn - Polfarmex KutnoPolski Cukier SIDEn - Polfarmex Kutno
Polski Cukier SIDEn - Polfarmex KutnoPolski Cukier SIDEn - Polfarmex Kutno Sławomir Kowalski
Zgodnie z przewidywaniami świadkami wielkich koszykarskich emocji byli kibice, którzy w sobotę obejrzeli w hali Spożywczaka spotkanie Polskiego Cukru SIDEn-u z Polfarmeksem Kutno.

Mecz na szczycie 15. kolejki nie zawiódł, a co najważniejsze, zakończył się zwycięstwem torunian 70:59.

Tym samym podopieczni Grzegorza Sowińskiego po raz drugi w tym sezonie okazali się lepsi od jednej z czołowych drużyn na zapleczu Tauron Basket Ligi (w Kutnie było 64:58).
Choć torunianie byli w tym meczu na prowadzeniu przez ponad 36 minut, to musieli się sporo napracować, aby odnieść zwycięstwo.

Pierwsze punkty zdobył wprawdzie Mateusz Bartosz, ale w kolejnych akcjach lepiej radzili sobie już torunianie.

W 5. min., po akcji Bartosza Bochny, było 15:6. Gdy na początku drugiej kwarty jeden rzut wolny wykorzystał Piotr Śmigielski koszykarze Polskiego Cukru SIDEn-u prowadzili 24:15. Kolejne trzy minuty gospodarze przegrali 2:13 i spotkanie się wyrównało.

Większą przewagę podopieczni Grzegorza Sowińskiego uzyskali dopiero pod koniec trzeciej kwarty. Osiem „oczek” z rzędu dało im prowadzenie 56:46, a w 34. min. uzyskali najwyższą przewagę w meczu. Po punktach Tomasza Wojdyły było 63:49. Na ponad minutę przed końcową syreną rywale zbliżyli się na siedem punktów (66:59 dla Polskiego Cukru), ale to było wszystko, na co było ich stać.

Był to tak zwany mecz walki. Czyli finezję odłożyliśmy na bok, a było dużo męskiej walki. Oba zespoły zanotowały sporo błędów, miały dużo strat, nieskutecznie walczyły pod tablicami i miały słabą skuteczność. - trener gospodarzy Grzegorz Sowiński

Polski Cukier SIDEn Toruń - Polfarmex Kutno 70:59 (23:15, 13:17, 23:16, 11:11)
Polski Cukier SIDEn: B. Bochno 13 (2x3), J. Jarecki 13 (1), Ł. Żytko 10 (2), A. Perka 7, A. Lisewski 4 oraz T. Wojdyła 12, P. Śmigielski 5 (1), M. Djurić 3 (1), T. Stępień 3, Ł. Wilczek 0
Polfarmex: M. Bartosz 15, K. Jakóbczyk 10 (1), N. Kulon 8, H. Mazur 7 (1), J. Dłuski 4 oraz H. Pabian 7 (1), S. Rduch 3 (1), S. Sikora 3, J. Garbacz 2, D. Bręk 0