Bez medalu w ostatnim dniu mistrzostw

Redakcja
Mistrzostwa Europy w szermierce
Mistrzostwa Europy w szermierce Nadesłana
Dziś zakończyły się zmagania w mistrzostwach Europy w szermierce. W Arenie Toruń odbyły się dwa ostatnie turnieje, ale polskie drużyny nie zdobyły w nich medali.

W ostatnim dniu mistrzostw do drużynowej rywalizacji o medale włączyły się szpadzistki oraz szabliści. W zmaganiach kobiet najlepsze okazały się Estonki, zaś wśród mężczyzn triumfowali Rosjanie.

Polscy szabliści przegrali pierwsze starcie z Włochami 31:45 i pozostała im walka o miejsce dziewiąte. Biało-czerwoni pokonali Belgów 45:43, następnie ulegli Gruzinom 42:45, a także okazali się lepsi od Hiszpanów 45:39 i ostatecznie zostali sklasyfikowani na jedenastym miejscu.

Z kolei nasze szpadzistki zdeklasowały Szwedki 45:26, ale następnie, w takim samym stosunku, uległy Rumunkom i nie awansowały do półfinału. W rywalizacji o piąte miejsce pokonały Ukrainki 45:41 i przegrały z Rosjankami, kończąc zawody na szóstym miejscu.