Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bonus 1100 zł otrzymają na dziecko nawet studenci. Sprawdź, co trzeba zrobić, żeby go odebrać

llured
Odkryj tajniki finansowego wsparcia dla rodzin z dziećmi! Poznaj dodatek na dziecko, sięgający ponad 1100 zł. Nawet studenci mają szansę na to wsparcie!
Odkryj tajniki finansowego wsparcia dla rodzin z dziećmi! Poznaj dodatek na dziecko, sięgający ponad 1100 zł. Nawet studenci mają szansę na to wsparcie! Sławomir Mielnik
Finansowe wsparcie dla rodzin z dziećmi w Polsce to temat, który przyciąga uwagę wielu rodziców. Jednym z ciekawych rozwiązań jest dodatek na dziecko w wysokości ponad 1100 zł, który nawet studenci mogą otrzymać. Jakie są warunki i co zrobić, aby skorzystać z tego dodatku?

Świadczenia socjalne na dzieci w Polsce

Rodzice w Polsce mają dostęp do różnych form wsparcia finansowego, a jednym z najpopularniejszych programów jest "Rodzina 500 plus". Jednak istnieje również specjalny dodatek, który przysługuje rodzinom przenoszącym się do Niemiec.

Warunki otrzymania dodatku

Aby skorzystać z tego dodatku, należy spełnić kilka istotnych warunków. Po pierwsze, dziecko musi zakończyć edukację szkolną i rozpocząć praktyki lub studia. Istotne jest również to, że praca podczas studiów nie może przekraczać 20 godzin tygodniowo.

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW NA TEMAT TEGO DODATKU ZNAJDZIESZ >>> TUTAJ <<<<

Dodatek na dziecko dla rodaków w Niemczech

Według danych z 2023 roku, polscy migranci pracujący i mieszkający w Niemczech mogą otrzymywać dodatek na dziecko w wysokości 250 euro miesięcznie, co przekłada się na około 1139 złotych. To wsparcie finansowe może być kontynuowane nawet po osiągnięciu przez dziecko pełnoletniości, pod pewnymi warunkami.

Polecamy

Kiedy dodatek kończy się po pełnoletności?

Zazwyczaj wsparcie finansowe dla rodzin kończy się wraz z osiągnięciem przez dziecko pełnoletniości. Niemniej jednak, zgodnie z informacjami przekazanymi przez Niemiecką Agencję Prasową, istnieją wyjątki. Jeśli dorosłe dziecko po ukończeniu edukacji szkoły rozpocznie praktyki lub studia, nadal może otrzymywać dodatek. Nawet druga praktyka po ukończeniu pierwszej nie przeszkadza w kontynuowaniu wsparcia, o ile spełnione są określone warunki.

Jak otrzymać dodatek?

Aby otrzymać dodatek na dziecko, należy złożyć odpowiedni wniosek i dostarczyć dokumenty potwierdzające status studenta lub uczestnika praktyk. Niezbędne będzie również udokumentowanie, że praca nie przekracza ustalonego limitu godzin tygodniowo.

Dodatek na dziecko w wysokości ponad 1100 złotych to istotne wsparcie finansowe dla polskich rodzin mieszkających i pracujących w Niemczech. Warto zaznaczyć, że nawet studenci mogą skorzystać z tego programu, ale kluczowe jest spełnienie określonych warunków, takich jak kontynuacja nauki po ukończeniu szkoły oraz ograniczenie czasu pracy. Jeśli spełnione są te warunki, otrzymanie dodatku na dziecko staje się realne, co może stanowić znaczące wsparcie finansowe dla rodzin.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska