Brazylia zagra z Chile o ćwierćfinał

Sławomir Kabat
Brazylia pokonała Kamerun 4:1 (2:1) w ostatnim meczu grupowym i awansowała do 1/8 finału. W sobotę o godz. 18.00 zmierzy się z Chile.

Gospodarze wygrali grupę A. Reprezentacja Brazylii rozegrała w poniedziałek 100. mecz w historii występów na mundialach. Od początku uzyskali oni przewagę, ale nie potrafili strzelić gola. W 17. minucie Neymar dostawił stopę do płaskiego dośrodkowania Luiza Gustavo i z około 7 metrów ulokował piłkę w narożniku bramki. Gospodarze zdobyli wymarzone prowadzenie, a trafienie Naymara było setnym w trwającym turnieju. Dogodne okazje do strzelenia bramki wypracowywał sobie także Kamerun. W 26. minucie Allan Nyom poradził sobie z nieporadnym w tej sytuacji Danielem Alvesem i kapitanie zagrał wzdłuż linii bramkowej. Na środku pola bramkowego znalazł się Joel Matip, któremu pozostało dopełnić formalności

W 35. minucie meczu gwiazda Brazylii strzeliła swojego czwartego gola na mistrzostwach. obejmując prowadzenie 2:1. W 49 minucie podwyższył je na 3:1 Fred. W 84. minucie rywali pogrążył Fernandinho, który wykorzystał sytuację sam na sam z Itandje. Brazylia wygrała zasłużenie 4:1, pozostała liderem grupy A i spotka się w 1/8 finału z dobrze znaną sobie reprezentacją Chile.

Bramki dla Brazylii: Neymar (17 i 35), Fred (49), Fernandinho (84); dla Kamerunu Joel Matip (26).

Żółte kartki: Eyong Enoh 11', Edgar Salli 76', Stephane M'Bia 80' - wszyscy Kamerun.

Brazylia: Skład:Julio Cesar, Daniel Alves, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo, Paulinho (46' Fernandinho), Luiz Gustavo, Oscar, Hulk (63' Ramires), Fred, Neymar (71' Willian).

Kamerun: Charles Itandje, Allan Nyom, Joel Matip, Nicolas N'Koulou, Henri Bedimo, Landry N'Guemo, Eric-Maxim Choupo-Moting (81' Jean Makoun), Stephane M'Bia, Eyong Enoh, Benjamin Moukandjo (58' Edgar Salli), Vincent Aboubakar (72' Pierre Webo).