Budowlanki w Rzeszowie bez kompleksów

PB
Sławomir Kowalski
Wprawdzie w ćwierćfinale Pucharu Polski siatkarki Giacomini Budowlanych przegrały w Rzeszowie z Developresem 0:3, ale wstydu nie przyniosły.

Pierwszego seta torunianki przegrały trochę pechowo. Praktycznie prowadziły od początku (3:0) niemal do samego końca. Wprawdzie gospodynie doprowadzały do remisów (12:12, 20:20), ale długo nie mogły przełamać Budowlanych. Wreszcie wyszły na prowadzenie 22:21, ale torunianki ani myślały się poddawać. Przy stanie 24:24 trener rzeszowianek wziął czas. Dwa kolejne punkty zdobyły jego podopieczne...

Drugi set również był bardzo wyrównany. W pewnym momencie wprawdzie Developresowi udało się „odskoczyć” na różnicą trzech punktów (13:10), lecz szybko torunianki doprowadziły do remisu. Decydujące chwile rozegrały się od stanu po 21. Rzeszowianki zdobyły wówczas trzy punkty z rzędu i nie wypuściły już okazji z rąk, wygrywając do 22.

Trzeci set był niemal kopią drugiego. Początek wyrównany, po czym Developres wyszedł na prowadzenie 16:12 i stracił pięć punktów z rzędu. Całe zło zaczęło się zaś od stanu 21:21. Od tego momentu Budowlani nie zdobyli już punktu.
Turniej finałowy Pucharu Polski zostanie rozegrany 4-5 lutego w Zielonej Górze. Kolejny mecz torunianki zagrają w piątek, 10 lutego w ramach Orlen Ligi, na wyjeździe z Grotem Budowlanymi Łódź.

Developres Rzeszów - Giacomini Budowlani Toruń 3:0 (26:24, 25:22, 25:21)