Czarne Pantery pogryzły Twarde Pierniki [zdjęcia]

William Franklin (z piłką) był najskuteczniejszym zawodnikiem Polskiego Cukru. Ze zwycięstwa cieszyli się jednak goście. Od lewej Callistus Eziukwu i Michał Nowakowski Sławomir Kowalski
Niestety, koszykarze Polskiego Cukru nie zrobili kroku w kierunku fazy play off. Torunianie ulegli wczoraj we własnej hali ekipie Energi Czarnych Słupsk 63:79.

Ekipa Miliji Bogicevicia do gry w drugiej części sezonu potrzebuje teraz dwóch zwycięstw (w sobotę w Tarnobrzegu z Jeziorem i w kolejną niedzielę z Polfarmeksem Kutno) w końcówce rundy zasadniczej i musi jednocześnie liczyć, że Trefl Sopot dwukrotnie przegra (ekipa Mariusza Niedbalskiego podejmuje Turów Zgorzelec i jedzie do Lublina na mecz ze Startem).
Ekipa Twardych Pierników nie zagrała źle, ale rywale, określani mianem Czarnych Panter, okazali się lepsi.

- Przygotowywaliśmy się do tego meczu z dużym szacunkiem dla przeciwnika - powiedział trener Energi Donaldas Kairys. - Wiedziałem, że w Toruniu będzie ciężko i końcowy wynik nie odzwierciedla walki na parkiecie. Spodziewałem się trudnej i wymagającej wielkiej energii walki. Naszym zadaniem było zagrać odpowiednio w defensywie i zwłaszcza w drugiej połowie to się udało, po przerwie mieliśmy także przewagę w zbiórkach.

Gospodarze na prowadzeniu byli tylko w pierwszej kwarcie (w 8. min. było jeszcze 15:11). Później inicjatywę przejęli goście, ale przez długi czas nie byli w stanie wypracować sobie większej przewagi.

Na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 34:29 dla gości. W 25. min. Energa zdołała jednak odskoczyć na dwanaście „oczek” (po punktach Jarela Blassingame’a było 48:36).
Od tego momentu świetnie spisywali się torunianie. Po serii punktów zdołali zmniejszyć straty do jednego „oczka”. Po trafieniu Aleksandra Perki przegrywali tylko 51:52.
Niestety, tuż przed końcem trzeciej kwarty z dystansu trafił Mantas Cesnauskis i było 55:51 dla przyjezdnych.

W kolejnych minutach goście kontrolowali wydarzenia na parkiecie, a pod koniec meczu dzięki serii ośmiu punktów z rzędu ustalili wynik spotkania na 79:63.

Wyniki pozostałych meczów 28. kolejki Tauron Basket Ligi: Start Lublin - Asseco Gdynia 72:64 (15:17, 15:13, 23:15, 19:19), Anwil Włocławek - Śląsk Wrocław 82:89 (27:25, 14:21, 23:23, 18:20), MKS Dąbrowa Górnicza - AZS Koszalin 94:99 po dogr. (19:23, 20:19, 16:20, 27:20, d: 12:17), Wilki Morskie Szczecin - Turów Zgorzelec 88:94 (31:25, 16:21, 20:24, 21:24), Polfarmex Kutno - Jezioro Tarnobrzeg 77:62 (13:18, 21:12, 22:15, 21:17), Polpharma Starogard Gdański - Trefl Sopot 77:95 (23:29, 14:17, 19:22, 21:27) i Rosa Radom - Stelmet Zielona Góra 73:62 (23:15, 17:16, 18:13, 15:18).

Polski Cukier - Energa Czarni 63:79 (15:17, 14:17, 22:21, 12:24)
Polski Cukier: W. Franklin 20 (1x3), L. Corbett 17 (2), S. Denison 10, J. Zyskowski i A. Lisewski po 0 oraz K. Sulima 10, Ż. Comagić 4, A. Perka 2, M. Nowakowski, K. Radwański i M. Jankowski po 0
Czarni: C. Eziukwu 17, K. Gruszecki 15 (2), M. Nowakowski 10 (2), J. Blassingame 7, K. Shiloh 2 oraz J. Mokros 15 (2), D. Pasalić 7, M. Cesnauskis 6 (2), Ł. Seweryn 0

Zobacz galerię: Polski Cukier Toruń - Energa Czarni Słupsk