MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Do 15 kwietnia specjalna premia dla pracowników. Kto ją dostanie?

llured
Nadchodzący termin 15 kwietnia może przynieść dodatkowe pieniądze dla ponad 2 milionów pracowników uczestniczących w Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK). Państwo zarezerwowało kwotę 240 zł na każde konto PPK, jednakże istnieją pewne warunki, które należy spełnić, aby móc skorzystać z tej premii.
Nadchodzący termin 15 kwietnia może przynieść dodatkowe pieniądze dla ponad 2 milionów pracowników uczestniczących w Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK). Państwo zarezerwowało kwotę 240 zł na każde konto PPK, jednakże istnieją pewne warunki, które należy spełnić, aby móc skorzystać z tej premii. Kinek00
Nadchodzący termin 15 kwietnia może przynieść dodatkowy zastrzyk gotówki dla ponad 2 milionów pracowników uczestniczących w Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK). Państwo przeznaczyło kwotę 240 zł na każde konto PPK, jednakże istnieją pewne warunki, które trzeba spełnić, aby skorzystać z tej premii.

Szczegóły premii dla uczestników PPK

Blisko 500 milionów złotych czeka na rozdzielenie przez instytucje finansowe zarządzające Pracowniczymi Planami Kapitałowymi. To środki przeznaczone na roczne dopłaty za rok 2023, które trafią do ponad 2 milionów Polaków przed 15 kwietnia bieżącego roku.

Kto ma prawo do premii?

Aby otrzymać roczną dopłatę w wysokości 240 zł, uczestnik PPK musi spełnić określone kryteria. Konieczne jest, aby wpłaty podstawowe i dodatkowe w danym roku, finansowane zarówno przez pracownika, jak i pracodawcę, wynosiły co najmniej 3,5 procent sześciokrotności minimalnego wynagrodzenia rocznego. Innymi słowy, wpłaty na konto PPK muszą wynieść co najmniej 732,90 zł w roku 2023.

Polecamy

Dodatkowe warunki dla uczestników PPK

Uczestnicy, których wpłaty podstawowe są niższe niż 2 procent, muszą zgromadzić co najmniej 25 procent tej kwoty, czyli minimum 183,23 zł, aby zakwalifikować się do premii. Ważne jest również, że niezależnie od liczby posiadanych rachunków PPK, uczestnik może nabyć prawo do jednej premii rocznej za dany rok kalendarzowy.

Nadchodzący termin do 15 kwietnia to okazja dla pracowników korzystających z PPK na dodatkową premię w wysokości 240 zł. Warunki otrzymania premii są precyzyjnie określone, ale dla wielu osób może to być dodatkowy zastrzyk finansowy na przyszłość. Zadbaj o spełnienie kryteriów i sprawdź swoje konto PPK, aby nie przegapić tej okazji

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska