Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Do akademika po prześcieradle

Redakcja
Uściski, wspólne zdjęcia oraz zwykłe poklepywanie po plecach. Ci, którzy po raz pierwszy zobaczyli się po kilkunastu latach przerwy, nie kryli wzruszenia.

Uściski, wspólne zdjęcia oraz zwykłe poklepywanie po plecach. Ci, którzy po raz pierwszy zobaczyli się po kilkunastu latach przerwy, nie kryli wzruszenia.

<!** Image 2 align=right alt="Image 62360" sub="Każdy z absolwentów otrzymał plakietkę ze swoim imieniem, nazwiskiem i rokiem ukończenia studiów / Fot. Tomasz Bielicki">- W akademiku wystarczyło tylko krzyknąć na korytarzu „Czwarty do brydża!” i od razu było pięciu chętnych – śmieje się Andrzej Sytniewski, absolwent chemii na UMK. - Im człowiek starszy, tym radośniej wspomina tamte czasy. W wolnym czasie chodziliśmy do kina. To była cała wyprawa. Trzeba było stać w długich kolejkach, aby dostać bilet.

W tym roku na zjeździe przeważali absolwenci kierunków ścisłych. Po 40 latach od ukończenia studiów spotkali się absolwenci fizyki, a także absolwenci matematyki, którzy przygodę z UMK zakończyli 30 lat temu. W tym gronie nie zabrakło absolwentów innych kierunków, którzy przyjechali aby spotkać swoich kolegów i koleżanki.

- Kiedyś nie było koedukacyjnych akademików. Chłopcy, aby się do nas dostać radzili sobie w różny sposób - wspomina Teresa Bronowska, absolwentka prawa UMK. - Wchodzili po rynnie, albo spuszczałyśmy im związane prześcieradła. Gdy lada portierni była niewysoko przemykało się pod nią. Po latach można się z tego śmiać, ale wówczas adrenalina była wysoka.

<!** reklama left>„Jesienne powroty” to ogromne przedsięwzięcie. Jego organizatorzy zazwyczaj docierają do pojedynczych osób z poszczególnych roczników, a później za pomocą starych numerów telefonów próbujemy odnaleźć resztę. Nieraz jest to bardzo trudne i karkołomne zadanie.

- Jest taki moment w życiu, gdy ludzie chcą się czymś pochwalić. Dlatego najlepsze są te zjazdy, gdy każda z osób osiągnęła w życiu to, co zamierzała. Są też tacy, którzy po prostu nie chcą, aby ich szukać - mówi - twierdzi Zofia Godziszewska, członek Rady Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. – Gdy po latach człowiek patrzy sobie znów w oczy… W tym rówieśniczym gronie my naprawdę wciąż jesteśmy młodzi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska