Dramatyczne chwile na Tor-Torze [ZDJĘCIA]

To był sądny dzień dla hokeistów Nesty Miresa Toruń. Gdyby przegrali z gdańszczanami, spadliby do I ligi. Ale przedłużyli nadzieje kibiców...

Dramatyczny przebieg miał dzisiejszy, piąty mecz o utrzymanie w Polskiej Hokej Lidze. Nesta Mires Toruń nie mogła sobie pozwolić na porażkę, bo w rywalizacji do czterech zwycięstw przegrywała z MH Automatyką Gdańsk 1:3.

Po wielkich emocjach torunianie wygrali 3:2. Ale jeśli chcą się utrzymać w ekstraklasie, muszą zwyciężyć jeszcze w dwóch kolejnych spotkaniach - w niedzielę w Gdańsku i ew. w środę w Toruniu.

W 10. minucie Michał Kalinowski zdobył pierwszego gola, gdy torunianie grali w przewadze. Wynik utrzymał się do końca pierwszej tercji.

W 25.min. Jarosław Dołęga (też w przewadze) podwyższył na 2:0. Niestety, w 27. min. było 2:1 (gol Szymona Marca). Goście uzyskali przewagę, ale takim wynikiem skończyła się druga tercja.

W trzeciej znowu rzucili się do ataków gdańszczanie, ale... w 47. minucie, podczas gry 4 na 4 gola na 3:1 zdobył Marcin Wiśniewski! Ale spokoju nie było. W 51. min. "zrobiło się" 3:2 po golu Adriana Kastel-Dahla.

Jeszcze w 58 min. sędziowie anulowali bramkę dla przyjezdnych, gdyż została zdobyta wysokim kijem...

Nesta Mires Toruń -KH Automatyka Gdańsk 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

1:0 Michał Kalinowski (Uładzimir Michajłau - Jarosław Dołęga, 9:28, w przewadze), 2:0 Jarosław Dołęga (Michał Kalinowski - Uładzimir Michajłau, 24:34, w przewadze), 2:1 Szymon Marzec (Mateusz Strużyk - Maciej Rompkowski, 27:27), 3:1 Marcin Wiśniewski (Rafał Ćwikła, 47:00, 4 na 4), 3:2 Adrian Kastel-Dahl (Phillip Nasca, 52:36, w przewadze)