Dwa zwycięstwa pomimo problemów

Drużyna prowadzona przez Leszka Mingego zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli
Drużyna prowadzona przez Leszka Mingego zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli Grzegorz Olkowski
Młodzi hokeiści Sokołów Toruń zdobyli komplet punktów w dwóch kolejnych meczach Centralnej Ligi Juniorów i utrzymują się na piątym miejscu w tabeli.

Pierwsze mecze po długiej, ponad miesięcznej przerwie rozegrali juniorzy Sokołów Toruń. Podopieczni Leszka Mingego zmierzyli się dwukrotnie na wyjeździe z niżej sklasyfikowanym Sielcem Sosnowiec.

- Nie ukrywam, że jechaliśmy tam po to, aby wygrać obydwa mecze. Wygraliśmy i to jest najważniejsze. Kwestie naszej formy po dłużej przerwie oraz kłopotów z bramkarzami (z gry w toruńskiej drużynie zrezygnował Rafał Kamiński - przyp. red.) odkładam na bok - powiedział szkoleniowiec Sokołów.

Jego podopieczni nie mieli tymczasem problemów w pierwszym meczu w Sosnowcu. Na początku trzeciej tercji prowadzili już z Sielcem 5:1, aby na koniec wygrać 5:3. Dzień później o trzy punkty było już znaczenie trudniej. Sokoły przegrywały bowiem 1:4, a później 5:6, ale w ostatniej tercji odwróciły losy tej potyczki. Torunianie triumfowali ostatecznie 8:7.

Centralna Liga Juniorów.Sielec Sosnowiec - Sokoły Toruń 3:5 (0:2, 1:2, 2:1). Bramki dla torunian zdobyli: R. Hoppe 3, A. Borowicz, Sz. Laskowski.
Sielec - Sokoły 7:8 (2:1, 4:5, 1:2). Bramki dla torunian: R. Hoppe, M. Krasakiewicz, D. Zembrzuski, M. Sochacki, A. Winkler, M. Gerne, Mari. Zwierzychowski, Sz. Laskowski.

Sokoły: Burak; Kobyliński - Winkler, Rzadkiewicz - Borowicz oraz Podlas; Marc. Zwierzychowski - Zembrzuski - Mari. Zwierzychowski, Hoppe - Gerne - Laskowski, Sochacki - Gołaszewski - Krasakiewicz.

W innych meczach Centralnej Ligi Juniorów rozegranych w ostatnich dniach zanotowano następujące rezultaty: Podhale Nowy Targ/KTH Krynica - Unia Oświęcim 1:3 oraz 3:4 po dogrywce, JKH GKS Jastrzębie - MOSM Tychy 6:2 i 7:2.

Do zakończenia sezonu zasadniczego Centralnej Ligi Juniorów pozostały już tylko cztery weekendy. W najbliższą sobotę i niedzielę toruńskie Sokoły zmierzą się na własnym lodowisku z outsiderem rozgrywek - MOSM-em Tychy (w sobotę o godz. 18.45, w niedzielę o godz. 10.30, wstęp darmowy).

Dodajmy, iż swoje spotkania w miniony weekend rozegrały także młodsze roczniki Sokołów.
Żacy starsi dwukrotnie pokonali na Tor-Torze ekipę z Elbląga 9:3 i 9:2, zaś żacy młodsi nie pozostawili złudzeń Niedźwiadkom Gdynia, triumfując 15:0 i 27:0.
Sukces odnieśli też najmłodsi adepci toruńskiej szkółki. Sokoły okazały się najlepsze w turnieju minihokeja, który odbył się w Poznaniu. Ekipa prowadzona przez Andrzeja Podlasa ograła gospodarzy 20:0, Mazowsze Warszawa 16:1 oraz HUKS Warszawa 7:2. Na koniec zremisowała natomiast z rówieśnikami z Gdańska 4:4.