Egzamin gimnazjalny 2019: odpowiedzi 12.04 język angielski, niemiecki i francuski. Zobacz arkusze CKE

Adrian Stelmaszyk, jwn
Egzamin gimnazjalny 2019 zakończony. W piątek (12.04.2019 r.) uczniowie od godz. 9 mierzyli się w arkuszach CKE z językiem obcym. Czy znali odpowiedzi? Do wyboru mieli jeden z języków nowożytnych: angielski, ‎francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, ukraiński i włoski. Czy pytania były takie, jakich się spodziewali? Egzamin z języka obcego to ostatni tego typu sprawdzian i historyczny egzamin gimnazjalny, gdyż szkoły gimnazjalne w wyniku reformy oświaty ulegają likwidacji. Co było na teście z języka obcego?

Egzamin gimnazjalny 2019: język angielski, niemiecki, francuski 12.04.2019 r.

Po części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej nadszedł czas na egzamin z języka obcego. Już dziś (12.04.2019 r.) uczniowie od godz. 9 zmagają się z arkuszami CKE. Do egzaminu z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym ma obowiązek ‎przystąpić każdy gimnazjalista. Uczniowie mieli do wyboru język:

 • angielski,
 • ‎francuski,
 • hiszpański,
 • niemiecki,
 • rosyjski,
 • ukraiński
 • włoski.

Można ‎wybrać tylko ten język, którego uczeń uczy się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego.

Egzamin gimnazjalny 2019. Język angielski [12.04.2019]

Natomiast egzamin na poziomie rozszerzonym jest obowiązkowy tylko ‎dla uczniów, którzy na egzaminie wybrali język, którego uczyli się również w szkole ‎podstawowej. Oczywiście mogą do niego przystąpić także pozostali gimnazjaliści, jeśli chcą sprawdzić ‎swój poziom umiejętności językowych.

Egzamin gimnazjalny 2019: język angielski, język niemiecki, matematyka i przyroda.
Egzamin gimnazjalny 2019: język angielski, język niemiecki, matematyka i przyroda.

Egzamin gimnazjalny 2019: język angielski - pytania i odpowiedzi

 • Po zakończeniu egzaminu na naszej stronie pojawią się testy z języka obcego: angielski, niemiecki, francuskij.
 • Będziecie mieli okazję sprawdzić jakie były dzisiejsze (12.04) arkusze CKE z języka nowożytnego, a także poznać tegoroczne pytania i odpowiedzi z trzeciego dnia egzaminów.

Przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym zadeklarowało 87 procent uczniów, a 83 procent z nich przystąpi także do egzaminu z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym.

Co będzie na egzaminie? W zeszłym roku arkusz egzaminu gimnazjalnego z języka obcego na poziomie podstawowym zawierał 40 zadań zamkniętych różnego typu - wyboru wielokrotnego, prawda-fałsz i zadań na dobieranie. Zadania sprawdzały rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstów pisanych, znajomość funkcji językowych i znajomość środków językowych.

Egzamin gimnazjalny 2019. Język niemiecki [12.04.2019]

Z kolei arkusz z języka obcego na poziomie rozszerzonym zawierał 20 zadań zamkniętych, które sprawdzały rozumienie ze słuchu i rozumienie tekstów pisanych. Arkusz zawierał też 10 zadań otwartych z luką, które sprawdzały umiejętność stosowania środków językowych i jedno zadanie otwarte krótkiej odpowiedzi, w którym uczeń miał napisać e-mail.

Poniżej możecie zobaczyć jak wyglądał test z języka angielskiego (publikujemy pytania i odpowiedzi) z ubiegłego roku.

Egzamin gimnazjalny 2019: Jakie przecieki? Co będzie?

Jak co roku przed egzaminami, w Internecie pojawiły się informacje o przeciekach i aktualnych arkuszach egzaminacyjnych.
Naciągacze kuszą młodych ludzi, szukających informacji o egzaminach gimnazjalnych. Aby pobrać arkusz najczęściej trzeba wysłać kosztownego sms-a. W odpowiedzi dostajemy arkusz egzaminacyjny, ale z poprzednich lat. Każdy taki arkusz znajdziemy bezpłatnie na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (publikujemy je również w naszej galerii poniżej).
Dlatego nie powinniśmy dać się zwieść obietnicom aktualnych arkuszy z odpowiedziami, bo możemy paść ofiarą oszustwa. Lepiej czas na poszukiwanie przecieków poświęcić na powtórki materiału albo na rozwiązywanie testów.

Egzamin gimnazjalny 2019: matematyka

Egzamin gimnazjalny 2019: arkusze z matematyki 11.04.2019 r.

Jak po zakończeniu pisania testów z części matematyczno-przyrodniczej uczniowie ocenili ich trudność? Komentarze nie były zbyt optymistyczne.

Jak widać nie wszystkim tegoroczne pytania na egzaminie gimnazjalnym przypały do gustu. Uczniowie narzekają, że test z przyrody był okropny. Trudności mogło przysporzyć m.in. pytanie z lądolodem.

Egzamin gimnazjalny 2019: przyroda

Egzamin gimnazjalny 2019. Arkusze CKE: przyroda. Poznaj pyta...

Zobaczcie arkusze i odpowiedzi egzaminu gimnazjalnego 2019 z języka polskiego, historii i WOS

Poniżej zobacz pytania i odpowiedzi z testu:

Egzamin gimnazjalny z języka polskiego 2019: arkusze CKE - p...

Egzamin gimnazjalny 2019: odpowiedzi 12.04 język angielski, ...

Egzamin gimnazjalny a strajk nauczycieli 2019

W poniedziałek (8 kwietnia) rozpoczął się strajk nauczycieli. Trwa cały czas. Jak informują dyrektorzy szkół, mimo strajku nauczycieli udało się skompletować komisje nadzorujące przebieg egzaminu we wszystkich toruńskich placówkach. Czy protest zakończy się do egzaminu ośmioklasistów, który odbędzie się w dniach 15-17 kwietnia. Przypomnijmy, że ZNP i FZZ domagają się podwyższenia o 1000 zł wynagrodzeń nauczycieli z wyrównaniem od 1 stycznia tego roku. "Solidarność" chce podwyżki o 15 proc. ze spłatą od 1 stycznia br. oraz kolejnych 15 proc. od 1 stycznia 2020.

Egzamin Gimnazjalny 2019. Arkusze i odpowiedzi z historii i WOS

Kuratorium oświaty zapewniało, że zrobi wszystko, aby egzaminy gimnazjalne się odbyły i wygląda na to, że się udało. Zgodnie z przepisami rodzice muszą przysłać uczniów do szkoły. Żaden dyrektor nie może wydać komunikatu, że jego szkoła jest zamknięta lub egzamin się nie odbędzie.

- Liczymy, że czarnego scenariusza nie będziemy musieli brać pod uwagę – stwierdziła Maria Mazurkiewicz, wicekurator oświaty w Bydgoszczy. - Musimy zadbać, aby na strajku nie ucierpieli uczniowie. Dlatego prosimy o pomoc wszystkich, którzy mają kwalifikacje pedagogiczne, aby pomogli nam uzupełnić zespoły nadzorujące egzaminy gimnazjalne. Oczywiście jest też taka możliwość, że nauczyciele zechcą zawiesić strajk na kilka godzin, kiedy będzie przeprowadzany egzamin, ale to będzie ich decyzja.

Egzamin gimnazjalny 2019: język angielski, język niemiecki, matematyka i przyroda.
Egzamin gimnazjalny 2019: język angielski, język niemiecki, matematyka i przyroda.

Jak będzie przebiegać egzamin w 2019 roku? Arkusze CKE - co warto wiedzieć?

Wszystkie egzaminy gimnazjalne mają formę pisemną. Podczas trwania egzaminu każdy uczeń może mieć przy sobie tylko długopis lub pióro z czarnym tuszem, a w przypadku egzaminu z matematyki może mieć także linijkę. Nie można jednak korzystać z żadnych pomocy naukowych, jak np. słowniki, kalkulatory, czy tablice matematyczne. Co ważne, nie można też mieć przy sobie telefonów komórkowych oraz innych urządzeń elektronicznych.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2018: JĘZYK POLSKI [ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE]

Części humanistyczna ‎i matematyczno-przyrodnicza trwają po 150 minut. Egzamin z zakresu języka polskiego ‎i z zakresu matematyki trwa po 90 minut, a z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie ‎i z zakresu przedmiotów przyrodniczych trwa po 60 minut. Egzamin z języka obcego ‎nowożytnego trwa 60 minut na każdym z poziomów: podstawowym i rozszerzonym.‎ Pomiędzy częściami egzaminów uczniowie będą mieli przerwy.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2018: MATEMATYKA [ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE]

W tym roku egzamin gimnazjalny odbędzie się w dniach 10-12 kwietnia. W tym terminie uczniowie wykażą się wiedzą z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz języka obcego. Każdego dnia odbędzie się egzamin z jednej części.

Szczegółowy harmonogram egzaminów gimnazjalnych 2019:

Część humanistyczna - 10 kwietnia 2019 (środa)

 • z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie - godz. 9:00
 • z zakresu języka polskiego - godz. 11:00

Część matematyczno-przyrodnicza - 11 kwietnia 2019 (czwartek)

 • z zakresu przedmiotów przyrodniczych - godz. 9:00
 • z zakresu matematyki - godz. 11:00

Język obcy nowożytny - 12 kwietnia 2019 r. (piątek)

 • poziom podstawowy - godz. 9:00
 • poziom rozszerzony - godz. 11:00

Jeśli ktoś nie będzie mógł z jakichś przyczyn przystąpić do egzaminu w wyznaczonych terminach, to ma możliwość skorzystania z dodatkowych terminów 3-5 czerwca. Co bardzo ważne, przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia ‎gimnazjum, ale nie określa się minimalnego wyniku, jaki zdający powinien uzyskać, toteż ‎egzaminu nie można nie zdać.‎

POLECAMY: Czy zdałbyś egzamin gimnazjalny? Rozwiąż internetowy test >>> TUTAJ <<<

Wyniki egzaminu gimnazjalnego poznamy 14 czerwca 2019 r., kiedy to do szkół trafią tabele z wynikami oraz zaświadczenia dla uczniów. Wszystkie informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych znajdziecie na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej: https://cke.gov.pl/egzamin-gimnazjalny

Obejrzyj także: Czy istnieje coś takiego jak umysł ścisły lub humanistyczny?

Wideo

Komentarze 22

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

ale odpowiedzi nie ma...

M
Martusia

Prawdziwe przecieki na egzamin osmoklasisty sa na sqlmedia, arkusze wyciekly i sa do pobrania

m
moni

Dzisiejszy egzamin z j. angielskiego to jakiś żart!!!! Jak mozna dobrze napisać test skoro puszczane nagranie nie było do zrozumienia!!!!!

W
WHITE TIGER

Do,,TAK,,

Nie ,walają winy na rząd. Strajkują ludzie z partii POpaprańców, którzy chcą oczernić rządy Pis-u. Przez 8 lat złodzieje z PO na czele z Tuskiem zamrażarki podwyżki i jakoś nikt nie strajkował. Teraz PiS daje ludziom kasę to nagle wszyscy się rzucili jak szczerbaty na suchary. Strajk nauczycieli to propaganda polityczna zainicjowana przez POpaprańców, by pokazać jaki PIS jest niedobry.Żal!!!

T
Tak

Pamiętajcie uczniowie ze jeśli kiepsko wam poszedł egzamin możecie go podważyć ze względu na ten cyrk który wam zafundował rząd

a
anonim

Fajnie, że za źródło podaliście własną stronę...

Całość rozśmieszyła mnie lepiej niż ponadprzeciętny polski kabaret, ludzie, kto to pisał? xD

d
donos do OKE

Arkusze otwarte w obecności fotografa ? egzamin należy unieważnić

M
Mieszkaniec

1000 zl za 18 godz tygodniowo.Dobrze ze Rrzad sie nie ugina. Schetyna im obiecuje chyba kasa mu zostala z afery hazartowej . I zalatwia kase dla nauczycieli z prezesem ZNP na cmentarzu

m
maadziax

na sqlmedia sa prawdziwe pewnaiki egzamin gimnazjalny 2019 ! czy wyciekly prawdziwe arkusze? :O

P
Pomocy

https://pomagam.pl/6pylligg
Hej wszystkim. Może to nie jest zbytnio szlachetny cel, ale tylko dzieki waszej pomocy mogę podjąć studia. Czy znajdzie się tu jakaś dobra dusza, która zechce podarować mi chociaż parę groszy? Bardzo dziękuję z góry za każdą złotówkę.

P
Paweł Pstrągowski

I tak te sprawdziany są łatwe ;) będzie 90%

G
Gość

Arkusz z egzaminów gimnazjalnych już dostępny, tutaj;) https://www.youtube.com/watch?v=M9Uy0opVF3s

T
Taki Gość

Ciekawe jaki idiota by wyslal takiego smsa i myslal ze serio dostanie te egzaminy

G
Gość

O ile wogule się odbędzie gadają i gadają a jak narazie protest jeszcze nie odwołany więc po co gadają. Jak protest się skończy to niech wtedy straszą. I jeszcze niech nauczą się poprawnych dat w których będą egzaminy i czau ich trwania bo 150 minut to mają tylko dzieci z opinią z poradni(dysleksja).

G
Gość

Jakie 150 min.?!
Cześć humanistyczna trwa 120 min. , a historia - wos 60. Oba są w poniedziałek.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3