Elana Toruń wygrała. Przepychanki na boisku

(SOP)
Elana Toruń długo męczyła się z Energetykiem Gryfino
Elana Toruń długo męczyła się z Energetykiem Gryfino Grzegorz Olkowski
Piłkarze Elany Toruń wygrali kolejne spotkanie w III lidze. Podopieczni Rafała Góraka "wymęczyli" triumf 1:0 (0:0) z beniaminkiem rozgrywek - Energetykiem Gryfino.

Faworytem spotkania z pewnością byli nasi piłkarze. Beniaminek rozgrywek w tym sezonie po raz siódmy rywalizował na boisku przeciwnika. Każde spotkanie zakończyło się porażką zespołu z województwa zachodniopomorskiego.

Goście pechowo rozpoczęli spotkanie. Szkoleniowiec z Gryfina już w szóstej minucie musiał dokonać wymuszonej zmiany. Plac gry opuścił Kamil Makuła, który w starciu z jednym zawodników Elany doznał urazu głowy. W 25. min Łukasz Cebulski dokonał drugiej roszady Marek Lipka zmienił Łukasza Aleksandrowicza.

W ósmej minucie, po akcji Macieja Stefanowicza i Aleksandra Tomaszewskiego, w dobrej sytuacji znalazł się Mariusz Kryszak. Niestety, pomocnik żółto-niebieskich źle trafił w piłkę. Groźnie pod bramką gości było także osiem minut później. Najpierw Stefanowicz głową próbował pokonać Patryka Brzozowskiego. Następnie, po rzucie rożnym, główkował Artur Lenartowski.

Goście pierwszą sytuację stworzyli dopiero w 25. min. Kąśliwy strzał na bramkę Elany oddał Łukasz Cebulski, ale Bartosz Poloczek nie dał się zaskoczyć.

Mimo sporej przewagi, podopiecznym Rafała Góraka nie udało się wyjść na prowadzenie do końca pierwszej połowy. Natomiast wypady Energetyka pod bramkę Elany były sporadyczne i szybko rozbijane przez defensywę gospodarzy.

Drugą połowę nasz zespół rozpoczął od kolejnych ataków. Tuż po zmianie stron Mariusz Kryszak dośrodkował z rzutu rożnego, a Patryk Urbański uderzeniem głową trafił w poprzeczkę. Chwilę w dobrej sytuacji znalazł się Aleksander Chemielewski, po świetnej dwójkowej akcji akcji Daniela Ciacha i Kacpra Będzieszaka. Niestety, pomocnik gospodarzy źle trafił w piłkę.

W 51. min goście wyszli z kontrą. Mocno z dystansu uderzył Marek Lipka, a ładną interwencją popisał się Poloczek.

Nasz zespół nieustannie atakował, ale także swoje okazje mieli przyjezdni. W 64. min znów groźnie było pod bramką Elany, po zagraniu Łukasza Cebulskiego. Ponownie na wysokości zadania stanął golkiper żółto-niebieskich.

Napór naszej jedenastki przyniósł efekty w 73. min. Aleksandrowicz uderzył z pola karnego. Golkiper Energetyka odbił piłkę, do której dopadł Kordian Górka i skierował ją do pustej bramki.

Od tego momentu role w meczu się zmieniły. Goście musieli zacząć atakować, a torunianie mogli skupić się na bronieniu korzystnego wyniku i wyprowadzaniu kontr.

W doliczonym czasie gry doszło do przepychanek na boisku. W efekcie czerwoną kartę zobaczył Patryk Aleksandrowicz. Doświadczony zawodnik Elany długo nie mógł pogodzić się z decyzją sędziów.

Elana Toruń – Energetyk Gryfino 1:0 (0:0)

1:0 K. Górka (73)
Elana: Poloczek – Będzieszak, Urbański (żk), Ciach), Uszalewski – Chmielewski (68, Górka), Lenartowski (85, Felsh), Kryszak, Stefanowicz – Tomaszewski (46, Aleksandrowicz; czk – 90, za niesportowe zachowanie), Kozłowski