Elana Toruń znów prowadziła 2:0...

Sławomir Pawenta
Marcin Trojanowski (z lewej) dał Elanie w Koninie prowadzenie
Marcin Trojanowski (z lewej) dał Elanie w Koninie prowadzenie Sławomir Kowalski
Dobrze znane koszmary Elany Toruń wróciły. Żółto-niebiescy prowadzili w Koninie z Górnikiem 2:0, ale ostatecznie to gospodarze okazali się lepsi. Miejscowi pokonali nasz zespół 3:2!

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla podopiecznych Rafała Góraka. W siedemnastej minucie prowadzenie żółto-niebieskim dał Marcin Trojanowski.

Chwilę później, po zagraniu Macieja Stefanowicza, drugiego gola dla przyjezdnych strzelił najskuteczniejszy gracz gości Łukasz Zagdański.

Późniejsze wydarzenia na boisku są już doskonale znane toruńskim kibicom.

W 22. minucie precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego Mateusz Majewski zdobył kontaktowego gola. Później Damian Lenkiewicz faulował w polu karnym jednego z rywali i sędzia podyktował jedenastkę. Tym razem torunianie mieli szczęście, bo Jakub Groszkowski trafił w poprzeczkę.

Gospodarze do wyrównania doprowadzili w 58. min. Pomógł im w tym Hubert Krawczun. Defensor żółto-niebieskich tak niefortunnie interweniował, że pokonał swojego golkipera.

Górnik szale zwycięstwa na swoją stronę przechylił cztery minuty przed końcem rywalizacji. Trzy punkty gospodarzom zapewnił Mateusz Wypych.

Górnik Konin - Elana Toruń 3:2 (1:2)

0:1 M. Trojanowski (17), 0:2 Ł. Zagdański (20), 1:2 M. Majewski (22), 2:2 H. Krawczun (58, samobójcza), 3:2 M. Wypych (86)

Elana: Piotrowski - Lenkiewicz, Uszalewski, Ciach, Krawczun - Stefanowicz, Glanowski (85, Figaszewski), Aleksandrowicz, Trojanowski, K. Tomaszewski, (żk) Zagdański (77, Zawierucha)