Elana Toruń zremisowała z KS-em Chwaszczyno. Czerwona kartka Tomaszewskiego [RELACJA]

Sławomir Pawenta
W ostatnim meczu wyjazdowym w sezonie 2016/17 trzecioligowi piłkarze Elany Toruń zremisowali z KS-em Chwaszczyno 1:1 (0:0). To zasłużone rozstrzygnięcie.

Torunianie do mecz do Chwaszczyna pojechali w osłabionym zestawieniu. Ostatnio ze składu wypadli Michał Glanowski (wstrząśnienie mózgu), Aleksander Tomaszewski (uraz pleców) i Łukasz Zagdański (żółte kartki).

W Chwaszczynie na ławce rezerwowych usiadło tylko pięciu zawodników. Na domiar złego w 36. minucie spotkania urazu kolana doznał Łukasz Uszalewski i musiał wcześniej opuścić boisko.

Nie najlepiej wyglądała także sytuacja kadrowa gospodarzy. Łukasz Kowalski w czwartkowe popołudnie miał do dyspozycji tylko… trzynastu piłkarzy.

Od pierwszych minut miejscowa ekipa próbowała zagrozić naszej jedenastce dośrodkowaniami w pole karne. W trzeciej minucie ładnym zagraniem popisał się Patryk Regulski. Zagrożenie zażegnał Hubert Krawczun, który wybił piłkę na róg. Później, po dośrodkowaniu z lewej strony placu gry, chybił Kacper Łazaj.

W kolejnej akcji miejscowych żółto-niebiescy mieli dużo szczęścia. Oleksandr Tolstiak zagrał w pole karne do byłego gracza Elany Arkadiusza Gieraszka, a piłka po jego kopnięciu odbiła się od słupka.

Torunianie po raz pierwszy zagrozili bramce miejscowych dopiero w 24. minucie. Po zagraniu Macieja Stefanowicza, niecelnie z 12. metra uderzył Marcin Trojanowski.

Bójka na meczu Pogoni Lębork z Gwardią Koszalin. 3 policjant...

Elana w pierwszej połowie miała jeszcze tylko jedną dobrą okazję. Z rzutu wolnego z lewej strony zagrywał Trojanowski, ale bramkarz KS-u pewnie złapał piłkę.

Torunianie do głosu doszli kwadrans po przerwie. Najpierw dobre okazje zmarnowali Marcin Trojanowski i Adam Zawierucha.

W 68. minucie Elana wyszła na prowadzenie, po trafieniu Macieja Stefanowicza. Z biegiem czasu wydawało się, że goście podwyższą prowadzenie.

Chwilę później KS przeprowadził jedną z nielicznych akcji w drugiej połowie. W polu karnym źle zagrał Patryk Aleksandrowicz, a Oleksandr Tolstiak doprowadził do remisu.

Żółto-niebiescy spotkanie kończyli w osłabieniu. W 86. minucie za uderzenie przeciwnika czerwoną kartkę otrzymał Krystian Tomaszewski.

KS Chwaszczyno - Elana Toruń 1:1 (0:0)

0:1 M. Stefanowicz (68), 1:1 O. Tolstiak (79)

Elana: Świtalski - Krawczun Ciach, Uszalewski (39, Zamiatowski), Tetych – Trojanowski (86, Piasecki), Grudziński, Aleksandrowicz, Stefanowicz – K. Tomaszewski (czk - 86, za niesportowe zachowanie), Zawierucha (żk)