Eltronik nie zwalnia tempa

Szczypiorniści MKS Eltronik Brodnica w niedziele pokonali Borowiaka Czersk 41:23. Przed spotkaniem trener Jan Orzech zapowiadał ciężką walkę.

<!** Image 2 align=right alt="Image 185901" sub="Stanisław Chilmanowicz z MKS-u (białe koszulki) zatrzymuje Dawida Chabowskiego (z numerem 3) / Fot. Paweł Kędzia">- Okazało się, że nie chcieli podjąć walki - ocenia szkoleniowiec brodnickiego zespołu. - Brakowało zacięcia do gry, a pod koniec pierwszej połowy zaczęło się niepotrzebne faulowanie, zresztą nie ukarane przez sędziów. Wystąpili w składzie, w jakim graliśmy u nich i męczyliśmy się.

Dobry występ zanotowali bramkarze: Dawid Kaczmarski i Paweł Jankowski.

- Zawsze, gdy bramkarze bronią, są w zespole jasnym punktem. Na pewno dobry dzień bramkarza może czasami oznaczać wygraną w meczu z lepszym przeciwnikiem - przyznaje Jan Orzech.

Brodniczanie od początku spotkania wyszli na prowadzenie, które ani przez chwilę nie było zagrożone. Po trafieniach najskuteczniejszych: Jakuba Zakrzewskiego i Roberta Orzecha, po 8 bramek, oraz m.in. Mariana Machela - 7 MKS w roli gospodarzy pokonał Borowiaka 41:23.

Już do szatni nasi szczypiorniści schodzili przy stanie 21:11. Co ciekawe, w drugiej połowie czerwoną kartkę za faul na wyprowadzającym szybki atak Stanisławie Chilmanowiczu zobaczył grający trener gości, Łukasz Łangowski. Na papierze jest to jeden z lepszych zawodników przyjezdnych, czego nie potwierdził jednak na boisku.

<!** reklama>W tej części spotkania ok. 33 minuty meczu przez pięć kolejnych minut żadna z drużyn nie potrafiła strzelić bramki.

Po spotkaniu odebrali nagrody wyróżniający się zawodnicy: Dawid Kaczmarek, Robert Orzech i Jakub Zakrzewski.

Wygrana w Brodnicy zbliżyła MKS Eltronik do awansu do drugiej ligi. W sytuacji, gdy wycofano z rozgrywek Konin i Inowrocław, jeżeli żaden z faworytów nie straci po drodze punktów, to losy awansu rozstrzygną się w bezpośrednim meczu z Olimpem Jeżewo, 10 marca.

- Zmierzamy do drugiej ligi. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to organizacyjnie jesteśmy przygotowani - kwituje Jan Orzech. W niedzielę, 26 lutego, o godz. 11 w hali OSiR odbędzie się sparing MKS Eltronik przeciwko drugoligowemu AZS UMK Toruń.