Energa gromi Siedlce [RELACJA, ZDJĘCIA Z TRYBUN]

Torunianki dobrze rozpoczęły mecz - po rzutach Rasheed i Cain prowadziły 4:0. Tuż przed połową pierwszej kwarty Mansfield trafiła z dystansu i przewaga miejscowych wzrosła do 11:4. Wprawdzie kolejne dwie minuty należały do przyjezdnych, które zniwelowały różnicę do dwóch punktów (14:12), lecz końcówka pierwszych 10 minut to znów dominacja Energi. Wygrana kwarta 23:13 dawała optymizm przed dalszą częścią spotkania.

Gdy na trzy minuty i 15 sekund przed końcem pierwszej połowy Katarzynki prowadziły 39:25 wydawało się, że mają opanowaną sytuację. Nagle jednak wszystko się posypało. Zaczęły się niepotrzebne faule, straty i - przede wszystkim - niecelne rzuty (ani jednego celnego do przerwy). Tymczasem siedlczanki pomału zaczęły odrabiać straty. Na sekundę przed końcem pierwszej połowy Alikina wykorzystała dwa rzuty wolne po faulu Rasheed i na przerwę gospodynie schodziły już tylko z sześciopunktowym prowadzeniem (39:33).

Nie wiadomo, co powiedział w szatni swoim podopiecznym trener Algirdas Paulauskas, ale na drugą połowę torunianki wyszły odmienione. Już po niespełna pięciu minutach gry prowadziły różnicą 20 punktów (59:39). „Pomogły”m. in. „trójki” Mansfield, Tłumak i Maliszewskiej oraz akcja 2+1 Grigalauskyte. Tym razem, na szczęście, Katarzynki nie pokpiły już sprawy w końcówce kwarty. Po 30 minutach gry było 71:46 (na koniec „trójkę” dorzuciła Grigalauskyte).

Czwartą kwartę torunianki też kontrolowały. Ich zwycięstwo nie było zagrożone. Trener Algirdas Paulauskas dał pograć wszystkim zawodniczkom. Zuzanna Urban odwdzięczyła się szkoleniowcowi dwoma punktami w swoim debiucie ligowym w barwach Energi.

Skończyło się na zwycięstwie 86:64. Kolejny mecz ligowy - w niedzielę z Widzewem w Łodzi.

Energa Toruń - PGE MKK Siedlce 86:64 (23:13, 16:20, 32:13, 15:18)

Energa: L. Mansfield 19 (5),M. Grigalauskyte 18 (1), E. Tłumak 9 (1), M. Uro-Nilie 9, K. K. Maliszewska 8 (1), A. Skobel 8, K. Cain 7, R. Rasheed 4, K. Suknarowska-Kaczor 2, Z. Urban 2

PGE MKK: O. Mollova 14 (1), S. Lapszynski 11, M. Parysek-Bochniak 10, K. Trzeciak 10, A. Stępień 6, K. Alikina 6, V. Szmatowa 5 (1), V. Kondus 2, P. Żukowska 0