Energa Toruń okazała się gorsza od Słowaczek

JP, SOP
Miriam Uro-Nile (w białym stroju) dla Energi rzuciła dwa punkty
Miriam Uro-Nile (w białym stroju) dla Energi rzuciła dwa punkty Grzegorz Olkowski
Pierwszej porażki w rozgrywkach EuroCup doznały koszykarki Energi Toruń. Nasz zespół przegrał na wyjeździe z Pieštanskimi Cajkami 73:77.

Wczorajszy mecz z wicemistrzyniami Słowacji dobrze zaczął się dla naszej drużyny. Energa, po celnych rzutach z dystansu Agnieszki Skobel i Emilii Tłumak, prowadziła 8:6.

Pierwsza odsłona meczu zakończyła się dwupunktowym prowadzeniem przyjezdnych (17:15). Przed przerwą obie drużyny punkty zdobywały seriami. W drugiej kwarcie dłużej trwała ta słowacka, więc gospodynie odskoczyły na osiem punktów. Świetnie rzucały zwłaszcza z dystansu. Trafiły cztery, z siedmiu rzutów.

Po przerwie Energa prezentowała się nieźle i ponownie wyszła na prowadzenie (45:42), ale później lepiej prezentowały się rywalki.
Gospodynie w kluczowych momentach trafiały z dystansu (w sumie 8/13). Energa dobrze grała w ataku, ale zabrakło w ostatniej kwarcie defensywy, zwłaszcza przeciwko Jenny Smith (11 pkt w tej części).

W kolejnym meczu (25 października) Energa zmierzy się przed własną publicznością z liderem grupy - Hatay BB.

Pieštanské Cajky - Energa Toruń 77:73 (15:17, 25:15, 12:16, 25:25)

ENERGA: Cain 20, Mansfield 9 (1x3), Skobel 8 (2), Tłumak 5 (1), Rasheed 4 oraz Grigalauskyte 21 (2), Maliszewska 4, Uro-Nilie 2, Suknarowska 0

W innym meczu: ACS Sepsi - Hatay 63:80