Euro 2016. Niespodzianka w grupie B. Słowacy lepsi od reprezentacji Rosji

AF AIP
W meczu rozpoczynającym drugą serię gier w grupie B Rosja przegrała ze Słowacją 1:2 (0:2).

Nasi południowi sąsiedzi do przerwy, po trafieniach Vladimira Weissa i Marka Hamsika, prowadzili 2:0.

Rosjanie po zmianie stron rzucili się do odrabiania strat. Udało się im strzelić tylko jednego gola. 10 minut przed upływem regulaminowego czasu gry bramkarza Słowaków pokonał wprowadzony w przerwie Denis Głuszakow.

Klasyfikacja grupy B: 1. Walia 3 (1 mecz), 2. Słowacja 3 (2), 3. Anglia (1), 4. Rosja 1 (2)

Rosja - Słowacja 1:2 (0:2). 0:1 Vladimir Weiss (32), 0:2 Marek Hamsik (45), 1:2 Denis Głuszakow (80)

Rosja: Igor Akinfiejew - Igor Smolnikow, Siergiej Ignaszewicz, Georgij Szczennikow, Wasilij Bierezucki, Fiodor Smołow, Aleksandr Gołowin (47, Paweł Mamajew), Roman Neustadter (46, Denis Głuszakow), Aleksander Kokorin, Oleg Szatow, Artiom Dziuba

Słowacja: Peter Pekarik - Martin Skrtel, Jan Durica (żk), Tomas Hubocan, Juraj Kucka, Viktor Pečovský, Marek Hamsik, Vladimir Weiss (72, Duszan Szvento), Robert Mak, Ondrej Duda (66, Adam Nemec)