FC Reiter Toruń zremisował w Opolu. Cenny punkt z Dremanem

Grzegorz Olkowski
Remisem 2:2 (0:1) zakończyło się rozegrane w poniedziałkowy wieczór wyjazdowe spotkanie FC Reiter Toruń z Dremanem Opole Komprachcice. Obie bramki dla torunian zdobył Daniel Gallego Garcia.

Mecz z udziałem naszej drużyny kończył 16. kolejkę spotkaniem i był ogłoszony przez władze rozgrywek hitem tej serii. Faworytami byli gospodarze, którzy zajmują miejsce w ligowej czołówce, ale czas pokazał, że goście potrafili zawiesić im wysoko poprzeczkę.

W 12. minucie bramkę dla torunian zdobył Daniel Gallego Garcia, dzięki której nasz zespół schodził do szatni na przerwę wygrywając. W drugiej połowie Dreman wciąż przez dłuższy czas nie potrafił poradzić sobie z grą torunian, ale ten stan rzeczy utrzymał się do 33. minuty. Sędzia podyktował wówczas rzut karny dla gospodarzy, który wykorzystał Wadym Iwanow. Miejscowi po chwili poszli za ciosem i po trafieniu Brayana Parry objęli prowadzenie.

Na szczęście dla torunian, w końcówce drugiego gola dla FC Reiter strzelił Gallego Garcia. FC Reiter wywiózł więc z Opola cenny remis. Z dorobkiem 21 punktów nasz zespół zajmuje szóste miejsce w ekstraklasowej tabeli.

Najbliższy mecz 21 stycznia o godzinie 18 - do Torunia przyjedzie Legia Warszawa.

Dreman Opole Komprachcice - FC Toruń 2:2 (0:1)