FC Toruń grał dziś z Red Dragons Pniewy. Końcówka była dramatyczna, zadecydował jeden gol [ZDJĘCIA]

SP
Drugie z rzędu zwycięstwo w Futsal Ekstraklasie odnieśli zawodnicy FC Toruń. W piątek pokonali we własnej hali Red Dragons Pniewy 3:2 (2:1) i umocnili się na trzecim miejscu w tabeli. Od pierwszych minut torunianie przeważali i stworzyli sobie mnóstwo dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Niestety, nie potrafili ich wykorzystać. Najlepsze okazje zmarnowali m. in. Tomasz Kriezel, Krzysztof Elsner i Michał Wojciechowski. Gospodarze objęli w końcu prowadzenie w ósmej minucie - do siatki trafił Marcin Mikołajewicz. Dla kapitana naszej drużyny był to 180 gol w jego występach w ekstraklasie. Goście z minuty na minutę grali coraz odważniej, aż w 17. min. wyrównał Roman Wachula. Na szczęście torunianie szybko otrząsnęli się po stracie bramki i 131 sekund później kolejne prowadzenie gospodarzom dał Mikołajewicz. Drugą połowę lepiej zaczęli goście z Wielkopolski. Po zmianie stron groźnie z rzutu wolnego strzelił Ukrainiec Wachula, ale na posterunku był bramkarz FC Nicolae Neagu. Skuteczniejsi za to okazali się nasi zawodnicy. W 25. minucie, po zagraniu Mateusza Cymana, na 3:1 podwyższył Elsner. Potem gra się wyrównała, a kibice zobaczyli jeszcze jednego gola dla gości.W30. minucie wynik spotkania ustalił reprezentant Polski, Dominik Solecki. Przez ostatnie trzy minuty szkoleniowiec Red Dragons zdecydował się na grę z wycofanym bramkarzem. Torunianie zostali zepchnięci do głębokiej defensywy, ale nie dali sobie strzelić gola. FC TORUŃ - Red Dragons Pniewy 3:2 (2:1). 1:0 M. Mikołajewicz (7.55), 1:1 R. Wachuła (16.55), 2:1 M. Mikołajewicz (18.14), 3:1 K. Elsner (24.26), 3:2 D. Solecki (29.12) FC: Neagu - Wojciechowski, Kriezel, Elsner, Mikołajewicz - Morozow, Spychalski, Cyman, Kriezel 1. Rekord Bielsko-Biała 14 42 111-25 2. Gatta Zduńska Wola 14 32 67-40 3. FC Toruń 1531 52-35 4. Piast Gliwice 14 21 37-36 5. Clearex Chorzów 14 21 4647 6. Red Dragons Pniewy 15 18 40-53 7. Pogoń 04 Szczecin 1517 42-66 8. Słoneczny Stok Białystok 14 15 50-63 9. AZS UG Gdańsk 14 13 50-66 10. AZS UŚ Katowice 14 11 30-49 11. Solne Miasto Wieliczka 14 10 31-56 12. Słomniczanka15 18 35-55