FC Toruń lepszy od Gwiazdy Ruda Śląska, dzięki temu jest czwarty w tabeli Futsal Ekstraklasy.

Marcin Mikołajewicz strzelił w Rudzie Śląskiej dwa gole
Marcin Mikołajewicz strzelił w Rudzie Śląskiej dwa gole Sławomir Kowalski
Drugą wyjazdową wygraną w tym sezonie zanotowali piłkarze halowi Football Clubu Toruń. Podopieczni Klaudiusza Hirscha pokonali na wyjeździe Gwiazdę Ruda Śląska 3:1 (0:0)

Torunianie przeważali od pierwszych minut, ale nie potrafili pokonać bramkarza miejscowych Krystiana Brzenka. Gościom udało się to dopiero w drugiej połowie, gdy do siatki trafił najskuteczniejszy gracz zespołu Marcin Mikołajewicz.

Podrażnieni gospodarze rzucili się do ataków, jednak torunianie umiejętnie się bronili i kontratakowali. W 30. minucie Gwiazda miała sporo szczęścia, bo Michał Suchocki trafił w słupek.

Chwilę później kapitan przyjezdnych był bezbłędny i nasza drużyna cieszyła się z drugiego trafienia.

W końcówce meczu trener Gwiazdy zdecydował się na wycofanie golkipera. Ten manewr taktyczny nie powiódł się miejscowym, bo 22 sekund przed zakończeniem meczu Mikołajewicz posłał piłkę do pustej bramki.

Gracze z Rudy Śląskiej chwilę później zdobyli honorowe trafienie.

Po tej wygranej torunianie awansowali na czwarte miejsce w tabeli Futsal Ekstraklasy.

Gwiazda Ruda Śląska - FC Toruń 0:1 (0:0). 0:1 M. Mikołajewicz (26.28), 0:2 M.Suchocki (31.40), 0:3 M. Mikołajewicz (39.38), 1:3 S. Pękala (39.46)

FC: Neagu,Naparło - Pelc, Suchocki, Elsner, Mikołajewicz - Szczepaniak, Morozow, Świtoń, Kieper, Waszak, Kieper (żk)

W innych meczach: Pogoń 04 Szczecin - GAF Omega Gliwice 3:3, Red Dragons Pniewy - Gatta Active Zduńska Wola 2:5. AZSUŚ Katowice - KGHM Chrobry Głogów 3:3, Red Devils Chojnice - Clearex Chorzów 3:3. Spotkanie Rekordu Bielsko-Biała - Nbitem Gliwice zostanie rozegrane w poniedziałek.