Góralom nie było żal beniaminka. Druga porażka torunian [zdjęcia]

Siergiej Kukuszkin (z krążkiem) zdobył pierwszą - i jak na razie jedyną - bramkę dla Nesty Mires w sezonie 2015/2016 Sławomir Kowalski
Po raz pierwszy po powrocie do hokejowej ekstraligi gracze Nesty Mires Toruń zaprezentowali się swoim kibicom. W dzisiejszym starciu na Tor-Torze ulegli brązowym medalistom mistrzostw Polski 1:4.

Potyczkę z Podhalem Nowy Targ, inaugurującą rozgrywki ligowe na Tor-Torze, gospodarze rozpoczęli spięci i choć długo nie potrafili sprawić kłopotów Ondrejowi Raszce, bramkarzowi gości, w końcówce pierwszej odsłony wypracowali sobie dwie sytuacje, po których powinny paść gole. Jackowi Dzięgielowi, a nieco później Siergiejowi Kukuszkinowi zabrakło jednak precyzji.

Groźniejsze ataki wyprowadzali tymczasem górale, ale Michał Plaskiewicz długo nie pozwalał się pokonać.

Nowotarżanie udokumentowali swoją przewagę dopiero w połowie spotkania. W zamieszaniu w toruńskiej tercji odbijający się krążek spadł na kij Fina Jussiego Tapio, który nie zastanawiając się wiele uderzył, posyłając go w lewe okienko bramki Plaskiewicza.

W kolejnych minutach, gdy torunianie grali w osłabieniach, bramkarz Nesty Mires wielokrotnie ratował swój zespół, a że Podhale naciskało coraz mocniej, miał co robić... I skapitulował ponownie. Atomowym strzałem, w 39. minucie, popisał się Maciej Sulka i górale z Nowego Targu prowadzili już 2:0.

Nadzieję na lepszy wynik w serca około dwóch tysięcy widzów, którzy pojawili się w piątek na trybunach Tor-Toru, wlał tuż po drugiej przerwie Białorusin Siergiej Kukuszkin, który mierzonym strzałem zakończył kontratak wyprowadzony przez Daniela Mingego.

Radość gospodarzy nie trwała jednak zbyt długo. Trzy minuty później torunianie przegrywali już 1:4, gdyż dwa gole dla Podhala zdobył wracający do gry w hokeja po dwóch latach przerwy Bartłomiej Neupauer.

Pierwszy mecz Nesty Mires w sezonie 2015/2016 na Tor-Torze zakończył się trzybramkową porażką torunian. Kibice nie mogli więc zaśpiewać: "Góralu, czy ci nie żal...".

Nesta Mires Toruń - TatrySki Podhale Nowy Targ 1:4 (0:0, 0:2, 1;2).
0:1 J. Tapio - J. Jokila (31.10),
0:2 M. Sulka - J. Jokila (38.15, w przewadze),
1:2 S. Kukuszkin - D. Minge (45.12),
1:3 B. Neupauer - M. Michalski (46.47),
1:4 B. Neupauer - F. Wielkiewicz (48.52)

Nesta Mires: Plaskiewicz; Huzarski - Lidtke, Zacharenko - Kamko, Żyliński - Podsiadło; Dzięgiel - Kuchnicki - Dołęga, Kalinowski - Kukuszkin - Minge, Bomastek - Winiarski - Strużyk, Husak - Wiśniewski - Pieniak

Podhale: Raszka; Haverinen - Sulka, Ałeksiuk - Różański, Łabuz - Mrugała, Jaśkiewicz - Wojdyła; Jokila - Zapała - Tapio, Gruszka - Bryniczka - Wronka, Wielkiewicz - Neupauer - Michalski, Dan. Kapica - Olchawski - Stypuła

Dziś odbyło się także pięć innych spotkań 2. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Oto uzyskane rezultaty.

SMS U20 - Orlik Opole 0:10 (0:4, 0:3, 0:3).
Bramki zdobyli: M. Cichy 2, S. Szydło 2, A. Szczechura 2, B. Fabry, Ł. Korzeniowski, Mac. Rompkowski, M. Zwierz

Polonia Bytom - Comarch Cracovia 3:4 po dogr. (2:1, 1:0, 0:2; d. 0:1).
Bramki: M. Cunik, B. Salamon, D. Demjaniuk - P. Szinagl 2, F. Drzewiecki, Dam. Kapica

Zagłębie Sosnowiec - Ciarko PBS Bank STS Sanok 0:1 (0:0, 0:0, 0:1).
Bramka: M. Biały

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 3:0 (2:0, 0:0, 1:0).
Bramki: R. Galant, J. Witecki, M. Bepierszcz

Naprzód Janów - Unia Oświęcim 2:5 (2:1, 0:2, 0:2).
Bramki: R. Bibrzycki, A. Parzyszek - M. Szewczyk 2, A. Budzowski 2, P. Malicki

Zobacz galerię: Nesta Mires Toruń - TatrySki Podhale Nowy Targ