Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału w Dubaju. Zobacz zapis relacji na żywo

Łukasz Konstanty
W lipcu 2023 roku Elina Switolina pokonała po trzysetowej batalii Igę Świątek w ćwierćfinale wielkoszlemowego Wimbledonu. W Dubaju nadarzyła się pierwsza okazja na zrewanżowanie się za ubiegłoroczne niepowodzenie, którą Polką wykorzystała. Zobacz zapis naszej relację na żywo, by przekonać się, jak przebiegała rywalizacja w trzeciej rundzie tenisowego turnieju WTA 1000 w Dubaju.

Turniej WTA 1000 w Dubaju: Iga Świątek - Elina Switolina

Najlepsza polska tenisistka znajduje się na szczycie światowego rankingu, jej rywalka plasuje się na 20. pozycji.
17:3521.02.2024

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji na żywo.

17:3321.02.2024

Iga Świątek - Elina Switolina 6:1, 6:4

Switolina miała szansę, na wyrównanie, ale jej nie wykorzystała. Za to Świątek już przy pierwszej okazji zamknęła mecz! Polka w ćwierćfinale turnieju w Dubaju!

17:2621.02.2024

Iga Świątek - Elina Switolina 6:1, 5:4

Odrobienie strat chyba zdekoncentrowało Switolinę, która w własnym gemie serwisowym popełniła kilka błędów. Przełamanie na korzyść Świątek, która jest już o krok od zwycięstwa!

17:2421.02.2024

Iga Świątek - Elina Switolina 6:1, 4:4

Drugie przełamanie na korzyść Switoliny i znów remis. Ukrainka gra w tej części spotkania nieco lepiej, pewniej i skuteczniej.

17:1621.02.2024

Iga Świątek - Elina Switolina 6:1, 4:3

Kolejny zacięty gem pada łupem Switoliny. Największą bolączką naszej tenisistki w dzisiejszym meczu jest fakt, iż w wielu dogodnych momentach do zakończenia wymiany zagrywa w miejsce, gdzie znajduje się rywalka.

17:1221.02.2024

Iga Świątek - Elina Switolina 6:1, 4:2

Nie było łatwo, ale jest kolejny gem wygrany przez Igę Świątek. Sprawę załatwiły dwa znakomite serwisy naszej tenisistki.

17:0321.02.2024

Iga Świątek - Elina Switolina 6:1, 3:2

Switolina miała ogromną szansę, by wyjść na prowadzenie w drugim secie, nie była jednak w stanie skorzystać z okazji. Przełamanie na korzyść Igi i prowadzenie Polki!

16:5721.02.2024

Iga Świątek - Elina Switolina 6:1, 2:2

Nic tego nie zapowiadało, ale stało się. Switolina odrobiła stratę przełamania.

16:5121.02.2024

Iga Świątek - Elina Switolina 6:1, 2:1

Po siedmiu z rzędu wygranych gemach przez Świątek obudziła się Switolina, która zapisała na swoim koncie pierwszy punkt w drugim secie. Wciąż jednak przewagę przełamania ma nasza tenisistka.

16:4921.02.2024

Iga Świątek - Elina Switolina 6:1, 2:0

Szybko wygrany gem serwisowy przez Igę. Rywalka nie zdobyła nawet punktu.

16:4621.02.2024

Iga Świątek - Elina Switolina 6:1, 1:0

Switolina serwowała, prowadziła 40-0, ale nie zdołała wygrać gema otwierającego drugą partię! Jest przełamanie na korzyść Polki!

16:3821.02.2024

Iga Świątek - Elina Switolina 6:1

Iga Świątek wykorzystała już pierwszą piłkę setową - przeciwniczka posłała piłkę w siatkę!

16:3421.02.2024

Iga Świątek - Elina Switolina 5:1

Coraz pewniej czuje się na korcie Świątek i coraz częściej popisuje się świetnymi zagraniami. Drugie przełamanie na korzyść naszej tenisistki!

16:2921.02.2024

Iga Świątek - Elina Switolina 4:1

Dość wyrównany gem zakończony błędem rywalki (uderzenie w siatkę). Polka coraz bliżej zwycięstwa w pierwszym secie!

16:2521.02.2024

Iga Świątek - Elina Switolina 3:1

Jest pierwsze przełamanie na korzyść Polki! Świetne returny naszej tenisistki pozwoliły jej wygrać gema przy serwisie rywalki!

16:1921.02.2024

Iga Świątek - Elina Switolina 2:1

Na początku meczu tenisistki wygrywają swoje gemy serwisowe.

16:1521.02.2024

Iga Świątek - Elina Switolina 1:1

Łatwo wygrany gem przez Ukrainkę. Jedna krótka, skuteczna akcja, a także trzy piłki wyrzucone przez Igę za kort.

16:1321.02.2024

Iga Świątek - Elina Switolina 1:0

Polka rozpoczęła od podwójnego błędu serwisowego, ale ostatecznie gem padł jej łupem!

16:1021.02.2024

Rozpoczęły! Serwuje Iga Świątek!

16:0621.02.2024

Obie tenisistki są już na korcie. Trwa rozgrzewka, a za kilka minut rozpocznie się mecz, którego stawką będzie awans do ćwierćfinału turnieju w Dubaju.

15:5821.02.2024

Witamy w naszej relacji na żywo z meczu trzeciej rundy tenisowego turnieju WTA 1000, w którym Iga Świątek zmierzy się z Eliną Switoliną.