Spis treści
W Polsce większość sieci handlowych oraz znanych dyskontów oferuje różnego rodzaju programy lojalnościowe. Można w nich zbierać punkty i wymieniać na nagrody, sprawdzać na bieżąco informacje o promocjach czy odbierać kupony. Główne założenia tych programów to przyciągnięcie nowych klientów, zachęcenie do częstszego odwiedzania sklepów, a także zwiększenie przywiązania do danej marki.
Według danych ARC Rynek i Opinia obecnie z programów lojalnościowych korzysta 62 proc. Polaków, z czego 87 proc. używa do tego aplikacji mobilnych. Na rosnące zainteresowanie tym rozwiązaniem w ostatnim czasie wpłynęła inflacja, przez którą większość klientów stara się kupować na promocjach lub korzystać z rabatów. Jak działają programy lojalnościowe w największych supermarketach?
„Moja Biedronka” - jak działa program lojalnościowy?
Karta „Moja Biedronka” lub aplikacja mobilna sieci umożliwia korzystanie ze zniżek przy zakupie wybranych produktów. Informacje o artykułach objętych rabatami można sprawdzić m.in. w gazetce promocyjnej.
Osoby korzystające z aplikacji raz dziennie mogą skorzystać z tzw. Shakeomatu, czyli narzędzia służącego do wylosowania zniżek na produkty dopasowane na podstawie wcześniejszej historii zakupów. Dodatkową funkcją oferowanego programu jest możliwość skanowania cen, przeglądania gazetek lub sprawdzania dostępności wybranych produktów.
„Lidl Plus” - kupony, zdrapki i promocje
Program lojalnościowy Lidl Plus dostępny z poziomu aplikacji mobilnej umożliwia dostęp do informacji o najnowszych promocjach, gazetkach, a także historii zakupów.
Klienci mają również możliwość skorzystania ze specjalnych kuponów rabatowych. Wystarczy wybrać interesujący nas rabat z zakładki „Kupony” i kliknąć przycisk „Aktywuj”. Co pewien czas sieć oferuje też dodatkowe kupony, które można zdobyć w zdrapkach lub tzw. karuzeli okazji.
Przeczytaj także:Przez internet kupujemy coraz więcej, ale... inaczej! Poznaj nowe zwyczaje zakupowe
„Nasza Stokrotka”, czyli zniżki za płatki
Sieć Stokrotka od lat oferuje możliwość zbierania znaczków i wymieniania ich na różnego rodzaju nagrody. Oprócz tego klienci mogą dołączyć do programu „Nasza Stokrotka”, z którego korzysta już 1,5 mln użytkowników. Osoby, które chcą to zrobić, muszą pobrać aplikację Stokrotki, a następnie założyć tam konto. Potem wystarczy robić zakupy, za które dostaje się specjalne punkty. Za każde wydane 10 zł otrzymujemy po jednym „Płatku”.
Gromadzone „Płatki” wymienia się na rabaty, dzięki którym wybrane produkty można kupić znacznie taniej, a nawet za 1 grosz. W aplikacji istnieje też możliwość sprawdzenia listy sklepów, sprawdzenia historię zakupów lub przejrzenia gazetki promocyjnej.
- Nasza Stokrotka umożliwia uczestnictwo w programie lojalnościowym opartym na zbieraniu Płatków, które można następnie wymieniać na produkty w wyjątkowo niskich cenach. Dzięki wprowadzeniu rozwiązania, które daje użytkownikom wiele konkretnych korzyści, aplikacja cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Liczba osób korzystających z Naszej Stokrotki w czasie zakupów pokazuje, że dobrze odpowiada ona na oczekiwania klientów - mówiła w komunikacie prasowym specjalista ds. PR i komunikacji wewnętrznej Stokrotki Daria Raganowicz.
„Kaufland Card” - nowy program lojalnościowy
Klienci Kaufland od ponad roku mogą korzystać z nowego programu lojalnościowego. Sieć umożliwia zarówno wyrobienie plastikowej karty, jak i zainstalowanie aplikacji.
Osoby, które zeskanują swoją kartę lojalnościową lub aplikację podczas robienia zakupów, za każdą wydaną złotówkę otrzymają 1 punkt. Co istotne, nie obejmują one wyrobów tytoniowych, papierosów elektronicznych czy napojów alkoholowych (oprócz piwa).
Gromadzone punkty można wydawać na atrakcyjne kupony rabatowe. Dostępność zniżek można monitorować z poziomu aplikacji, zawierającej również najnowsze oferty promocyjne czy spersonalizowane zniżki o określonym terminie ważności.
Jak działa program „Auchan Karta Skarbonka”?
W Auchan istnieje możliwość skorzystania z „Karty Skarbonka”, czyli specjalnego programu lojalnościowego, umożliwiającego zbieranie punktów za zakupy, odbierania rabatów, a także korzystania ze zniżek. Za każde wydane 1 zł klienci otrzymują 1 punkt na karcie lojalnościowej. Co więcej, za pierwsze zakupy każdego dnia przysługuje dodatkowe 15 punktów.
- Liczba zdobytych punktów będzie oznaczała posiadanie jednego z trzech statusów: Srebrnego, Złotego lub Platynowego. Każdy status daje dodatkowe usługi, rabaty i korzyści oraz niespodziankę na urodziny. Środki uzyskane w ramach poszczególnych statusów są do wykorzystania przez 12 miesięcy - informuje Auchan w komunikacie prasowym.
Na początku klienci uzyskują status srebrny, przysługujący osobom, które zbiorą poniżej 5000 punktów. W tym przypadku zwrot za każde zakupy wynosi 0,5 procent. Jeśli w ciągu 12 miesięcy uda się zebrać od 5000 do 9999 punków, uzyskuje się status złoty, który wiąże się ze zniżkami za zakupy w wysokości 1 proc. Najwyższy jest status platynowy z 1,5-procentową zniżką, przysługujący osobom, które zbiorą powyżej 10 000 punktów. Na jeszcze większe zniżki mogą natomiast liczyć seniorzy.
Wybierając się na zakupy, warto też pamiętać o programach lojalnościowych oferowanych przez dyskonty. W przypadku sieci Żabka będzie to „Żappka”, czyli aplikacja umożliwiająca skorzystanie z kuponów oraz zbieranie punktów, które następnie można wydać na nagrody. Co ciekawe, gromadzone „żappsy” można przesyłać także znajomym.
Strefa Biznesu: Coraz więcej chętnych na kredyty ze zmienną stopą
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?