Łukasz Konstanty
Grający na co dzień w GKS Tych Tomas Fucik zadebiutował w reprezentacji Polski
Grający na co dzień w GKS Tych Tomas Fucik zadebiutował w reprezentacji Polski Fot. Andrzej Banaś
Polscy hokeiści przegrali w Klagenfurcie z reprezentacją gospodarzy 0:1 po dogrywce (0:0, 0:0, 0:0, d. 0:1) w finale turnieju o Puchar Austrii. Jedyną bramkę zdobył Benjamin Baumgartner.

Spotkanie o zwycięstwo w turnieju organizowanym w Austrii poprzedziła rywalizacja o trzecie miejsce, w którym zmierzyli się przegrani czwartkowych potyczek. W meczu Włochów z Węgrami lepsi okazali się hokeiści z Półwyspu Apenińskiego, którzy wygrali 2:0.

Tomas Fucik najlepszy w reprezentacji Polski

W spotkaniu pomiędzy reprezentacją Polski i gospodarzami zmagań przez sześćdziesiąt minut nie padła żadna bramka. Duża w tym zasługa debiutującego w reprezentacji Polski Tomasa Fucika. Pochodzący z Czech bramkarz w październiku złożył dokumenty o nadanie obywatelstwa i choć jeszcze formalności nie zostały dopełnione (prawdopodobnie stanie się to wiosną), może występować w towarzyskich meczach naszej drużyny.

Uważany za jednego z najlepszych bramkarzy polskiej ligi Fucik w rywalizacji z Austrią wybronił wiele trudnych strzałów i po spotkaniu został wybrany najlepszym zawodnikiem naszego zespołu. Zwycięzcę piątkowego spotkania i całego turnieju wyłoniła dogrywka, podczas której rywalizowano w zmniejszonych składach (po trzech zawodników). W 63 minucie bramkę na wagę triumfu zdobył Benjamin Baumgartner.

W lutym Biało-Czerwoni zagrają w kwalifikacjach olimpijskich

Kolejne spotkania z udziałem reprezentacji Polski zostaną rozegrane w lutym. W dniach 8-11 lutego w Sosnowcu odbędzie się olimpijski turniej prekwalifikacyjny, w którym Biało-Czerwoni zmierzą się z Ukrainą, Koreą Południową, a także zespołem wyłonionym z trwającego obecnie etapu kwalifikacji. Tylko zwycięzca zmagań odbywających się w Polsce uzyska awans do ostatniej rundy.