Koniec marzeń o utrzymaniu! Nesta Mires już nie odrobi strat

Redakcja
Michał Kalinowski zdobył jedną z bramek dla Nesty Miresa Toruń. Jego zespół przegrał jednak 4:7 wtorkowe spotkanie z Naprzodem Janów Sławomir Kowalski
Na cztery mecze przed końcem sezonu torunianie wiedzą już, że nie unikną degradacji z Polskiej Hokej Ligi. Wczoraj przegrali z Naprzodem w Janowie 4:7.

Od pierwszych minut wtorkowej potyczki z Naprzodem między słupkami toruńskiej bramki stanął Krzysztof Bojanowski. Taka zmiana to efekt urazu, jakiego w poprzednim spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec (przegranym 1:2) nabawił się Michał Plaskiewicz, który ostatecznie nie znalazł się w składzie Nesty Miresa na mecz w Janowie.

W pierwszej odsłonie Bojanowski pokazał się z dobrej strony, często ratując swoją drużynę z opresji. Tylko w tej części obronił 19 z 20 strzałów gospodarzy. Niestety, jego koledzy na bramkę janowian oddali ledwie pięć celnych uderzeń!

Nic więc dziwnego, że przed pierwszą przerwą gospodarze prowadzili 1:0. Taki wynik oznaczał, że Nesta Mires zostanie zdegradowana z Polskiej Hokej Ligi, dlatego zespół Leszka Mingego rozpoczął prawdziwe strzelanie w drugiej tercji.

Torunianie częściej atakowali, wreszcie odnaleźli skuteczność i trzy razy doprowadzali do remisu (na trafienia Mateusza Gościńskiego, Michała Kalinowskiego i Jarosława Dołęgi odpowiadali gospodarze). Na drugą przerwę schodzili jednak z minimalną przewagą (4:3), gdyż w 39. minucie Michała Elżbieciaka pokonał jeszcze Siergiej Kukuszkin.

Niestety, tego wieczora naszych hokeistów na więcej nie było już stać... w odróżnieniu od janowian. W trzeciej odsłonie gospodarze zdobyli cztery gole i ostatecznie pogrzebali - i tak mizerne już - szanse Nesty Miresa na utrzymanie w PHL.

Naprzód Janów - Nesta Mires Toruń 7:4 (1:0, 2:4, 4:0).
7:4 M. Gryc (59.43, do pustej bramki)

Nesta Mires: Bojanowski; Żyliński - Lidtke, Skólmowski - Kantor, Huzarski - Podsiadło; Kalinowski - Kukuszkin - Minge, Gościński - Fraszko - Dołęga, Wiśniewski - Dzięgiel - Szarszok, Kasztanow - Kuchnicki - Winiarski

PÓŁFINAŁY POLSKIEJ HOKEJ LIGI
Poniedziałek.Comarch Cracovia - Ciarko PBS Bank STS Sanok 7:5 (3:2, 2:1, 2:2). Bramki zdobyli: K. Dziubiński 2, M. Kruczek, P. Nowajowski, P. Szinagl, M. Urbanowicz, D. Słaboń - M. Strzyżowski, M. Cichy, A. Szczechura, J. Brown, Q. Sproule.

GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 5:1 (0:1, 2:0, 3:0). Bramki: J. Vitek 2, P. Kogut, M. Kolarz, J. Hertl - P. Wronka.

Wtorek.Comarch Cracovia - Ciarko PBS Bank STS Sanok 1:4 (0:0, 1:1, 0:3). Bramki: P. Wajda - J. Brown, B. Cameron, M. Cichy, M. Danton.
Stan rywalizacji (prowadzonej do czterech zwycięstw): 1-1

GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 7:1 (4:1, 0:0, 3:0). Bramki: J. Witecki 2, B. Pociecha 2, F. Komorski, M. Kolusz, R. Galant - K. Bryniczka.
Stan rywalizacji: 2-0 dla GKS-u Tychy

Kolejne spotkania w półfinałach Polskiej Hokej Ligi - trzecie i czwarte - odbędą się 4 i 5 marca w Sanoku i Nowym Targu.