Koszykarki Energi Toruń wygrały derby z Artego Bydgoszcz! Byłeś na meczu? Mamy DUŻO zdjęć!

Już pierwsze dwie kwarty pokazały, że spotkanie będzie zacięte i nie należy spodziewać się w nim szybkiego rozstrzygnięcia. Przed przerwą Energa dwukrotnie obejmowała prowadzenie, w tym nawet różnicą ośmiu punktów (25:17) po trafieniach za trzy punkty Emilii Tłumak, ale Artego za każdym razem szybko niwelowało prowadzenie miejscowych.Drużyna gości, głośno dopingowana przez liczne grono kibiców, którzy przyjechali na derby z Bydgoszczy, w połowie spotkania prowadziła 40:38.Po wznowieniu gry do głosu doszły jednak torunianki. Kolejne ofensywne zbiórki przekładały się na punkty, dzięki czemu podopieczne trenera Stefana Svitka stopniowo zaczęły uciekać Artego. Gdy w końcówce trzeciej kwarty za trzy punkty trafiła Melissa Diawakana, Energa prowadziła już 53:46. W tej części spotkania bydgoszczanki zdobyły tylko osiem punktów.Energa nie wypuściła już prowadzenia, choć w końcówce Artego  raz po raz zbliżało się na 2-3 punkty po trafieniach Julie McBride i dwukrotnie Agnieszki Szott-Hejmej zza linii 6,75 m. Na 27 sekund przed końcem Energa prowadziła tylko 72:70. Swój czwarty celny rzut za trzy oddała jednak Emilia Tłumak i  przesądziła o sukcesie toruńskiej drużyny. Artego w końcówce musiało sobie radzić bez Dragany Stanković i Karoliny Poboży. W Enerdze z powodu pięciu fauli parkiet przed czasem opuściła Laura Svaryte.Energa Toruń  - Artego Bydgoszcz 77:70.W kwartach: 25:20, 13:20, 16:8, 23:22.Energa: Fields 13, Kunek 12, Svaryte 9, Sarauskaite 7, Trzeciak 3 oraz Tłumak 16, Diawakana 7, Stankiewicz 5 Begić 5, Skobel 0Artego: McBride 17, Stanković 16, Morrison 13, Szott-Hejmej 11, Międzik 8 oraz Radocaj 3, Poboży 2
Już pierwsze dwie kwarty pokazały, że spotkanie będzie zacięte i nie należy spodziewać się w nim szybkiego rozstrzygnięcia. Przed przerwą Energa dwukrotnie obejmowała prowadzenie, w tym nawet różnicą ośmiu punktów (25:17) po trafieniach za trzy punkty Emilii Tłumak, ale Artego za każdym razem szybko niwelowało prowadzenie miejscowych.Drużyna gości, głośno dopingowana przez liczne grono kibiców, którzy przyjechali na derby z Bydgoszczy, w połowie spotkania prowadziła 40:38.Po wznowieniu gry do głosu doszły jednak torunianki. Kolejne ofensywne zbiórki przekładały się na punkty, dzięki czemu podopieczne trenera Stefana Svitka stopniowo zaczęły uciekać Artego. Gdy w końcówce trzeciej kwarty za trzy punkty trafiła Melissa Diawakana, Energa prowadziła już 53:46. W tej części spotkania bydgoszczanki zdobyły tylko osiem punktów.Energa nie wypuściła już prowadzenia, choć w końcówce Artego raz po raz zbliżało się na 2-3 punkty po trafieniach Julie McBride i dwukrotnie Agnieszki Szott-Hejmej zza linii 6,75 m. Na 27 sekund przed końcem Energa prowadziła tylko 72:70. Swój czwarty celny rzut za trzy oddała jednak Emilia Tłumak i przesądziła o sukcesie toruńskiej drużyny. Artego w końcówce musiało sobie radzić bez Dragany Stanković i Karoliny Poboży. W Enerdze z powodu pięciu fauli parkiet przed czasem opuściła Laura Svaryte.Energa Toruń - Artego Bydgoszcz 77:70.W kwartach: 25:20, 13:20, 16:8, 23:22.Energa: Fields 13, Kunek 12, Svaryte 9, Sarauskaite 7, Trzeciak 3 oraz Tłumak 16, Diawakana 7, Stankiewicz 5 Begić 5, Skobel 0Artego: McBride 17, Stanković 16, Morrison 13, Szott-Hejmej 11, Międzik 8 oraz Radocaj 3, Poboży 2 Grzegorz Olkowski
Derby Energi z Artego Bydgoszcz nie zawiodły kibiców - dynamiczny mecz przyniósł dużo emocji. Zwycięstwo 77:70 odniosły torunianki.