Łatwo traciły przewagę

Krystian Góralski
Ze zwycięstwem wróciły w sobotę z Łodzi koszykarki toruńskiej Energi. Katarzynki w zaległym meczu 21. kolejki Ford Germaz Ekstraklasy pokonały miejscowy Widzew 82:74.

<!** Image 2 align=right alt="Image 185947" sub="Jazmine Sepulveda w Łodzi trafiła dziewięć z dwudziestu rzutów z gry. Z dorobkiem 23 punktów była najskuteczniejszą koszykarką Energi /Fot.: Jacek Smarz">Podopieczne Elmedina Omanicia musiały się jednak mocno napracować na końcowy sukces.

Bośniacki szkoleniowiec tym razem zdecydował się na wystawienie w pierwszej piątce Nigeryjki Adeoli Wylie. Jelena Maksimović, która na kilka dni wyjechała do ojczyzny, tym razem siedziała na ławce rezerwowych. Okazało się to dobrym posunięciem, bo dzięki środkowej, która niedawno dołączyła do zespołu, przyjezdne w 4 min. prowadziły już 13:5.

Niestety, torunianki ponownie nie potrafiły utrzymać wysokiego poziomu. Po punktach zdecydowanie najlepszych w barwach Widzewa Leony Jankowskiej i Pauliny Misiek, na minutę przed końcem pierwszej kwarty było już tylko 23:21 dla Energi.

Podobnie było w drugiej kwarcie. Po trafieniu zza linii 6,75 m Weroniki Idczak w 13 min. Katarzynki prowadziły 38:28, ale podopieczne Elżbiety Trześniewskiej nie dały za wygraną i przed przerwą zmniejszyły straty do trzech punktów (po „trójce” Magdaleny Rzeźnik było 48:45).

<!** reklama>Gdy w 33 min. Emilia Tłumak trafiła do kosza rywalek, Katarzynki prowadziły już 73:60. Ponownie jednak nie były w stanie utrzymać tej zaliczki.

Na niecałe dwie minuty do końcowej syreny Misiek zmniejszyła straty do czterech „oczek” (73:77). Skuteczne akcje Jazmine Sepulvedy zapewniły jednak wygraną toruniankom.

21:29, 24:21, 15:19, 14:13

Widzew: L. Jankowska 21 (2x3), P. Misiek 16, M. Rzeźnik 15 (5), A. Pawlak 9 (1), L. Kotonowicz 2 oraz K. Polit 9, L. Kopczyk 2, J. Okulska 0.

Energa: J. Sepulveda 23 (1), J. Page 19, L. Metcalf 9 (2), A. Wylie 8, E. Tłumak 7 (1) oraz W. Idczak 11 (2), J. Maksimović 3, B. Mitchell 2.