Jacek Czaplewski
Smutek Legii po porażce z Molde
Smutek Legii po porażce z Molde Sylwia Dąbrowa
Liga Konferencji. Legia Warszawa w kompromitującym stylu odpadła z rozgrywek. W rewanżu którego stawką był awans do 1/8 finału przegrała u siebie z norweskim Molde aż 0:3, a w całym dwumeczu 2:6. Teraz pozostała walka o mistrzostwo, bo w Pucharze Polski dalej gra Korona Kielce.

Liga Konferencji. Legia Warszawa - Molde 0:3

- I po pucharach - westchnął w 67 minucie komentujący w TVP Jacek Laskowski, kiedy Molde podwyższyło na 3:0. Legia co smutne zasłużyła na ten los. Była tłem dla Norwegów, którzy mieli plan, skutecznych egzekutorów i solidnego bramkarza.

Trener Kosta Runjaić dokonał aż czterech zmian w porównaniu do pierwszego meczu. Inne wybory wcale nie wpłynęły korzystnie. To w końcu po błędzie Radovana Pankova (i Kacpra Tobiasza) już w 2 minucie przyjezdni objęli prowadzenie. Z bliska trafił nieupilnowany Fredrik Gulbrandsen. Ten sam zawodnik po przerwie ustalił wynik, ponownie wykorzystując szkolne błędy legionistów.

Tak naprawdę po wszystkim było już w 20 minucie, gdy Molde prowadziło 2:0, a w całym dwumeczu różnicą trzech bramek. Znów nie popisała się obrona Legii. Po strzale w słupek nikt nie zareagował właściwie, na czym skorzystał Eirik Hestad.

W pierwszej połowie jedynej dobrej akcji po stronie Legii nie wykorzystał Paweł Wszołek. W drugiej połowie sytuacje miał choćby Marc Gual. Najpierw obił słupek, potem kontaktowego gola odwołała decyzja o spalonym. Z bliska niecelnie główkował Tomas Pekhart.

Trwa głosowanie...

Czy Legia Warszawa powinna zwolnić Kostę Runjaicia?

Legia zagrała fatalny rewanż, więc słowa o bezradności (Grzegorz Mielcarski) i skandalicznej grze (Artur Wichniarek) są jak najbardziej na miejscu. Teraz pozostała już tylko i aż walka o mistrzostwo. Strata do Jagiellonii Białystok przy równej liczbie rozegranych spotkań wynosi pięć punktów.

Po odpadnięciu Legii najlepszym polskim wynikiem w Lidze Konferencji pozostaje ćwierćfinał z udziałem Lecha Poznań w zeszłym roku.

Jutro podczas losowania o godzinie 13:00 Molde pozna następnego rywala. Legii pozostaje cieszyć się premią w wysokości 300 tys. euro. W sumie za wyniki ugrała w Lidze Konferencji ponad 6 mln euro.

LIGA KONFERENCJI w GOL24

Zobacz najlepsze memy o meczu Legia Warszawa - Molde. Stołeczna drużyna w rewanżu straciła bramkę już w 2 minucie, kolejną w 20 i w zasadzie wtedy było po wszystkim.

Najlepsze MEMY o meczu Legia - Molde. Co za katastrofa! Tobi...