Lider z Wrocławia lepszy od Polskiego Cukru SIDEn-u

Koszykarze Polskiego Cukru SIDEn-u przegrali we Wrocławiu z miejscowym Śląskiem 67:75. Torunianie nawiązali jednak wyrównaną walkę z faworyzowanym rywalem i niemal do samego końca mieli szansę na wywalczenie dwóch punktów.

Koszykarze Polskiego Cukru SIDEn-u przegrali we Wrocławiu z miejscowym Śląskiem 67:75.
Torunianie nawiązali jednak wyrównaną walkę z faworyzowanym rywalem i niemal do samego końca mieli szansę na wywalczenie dwóch punktów.

<!** reklama>

Nasi koszykarze bardzo dobrze rozpoczynali pierwszą i drugą kwartę. W kolejnych minutach obu części gry było jednak gorzej.
O pierwszych sześciu minutach po zmianie stron podopieczni Grzegorza Sowińskiego będą chcieli z pewnością jak najszybciej zapomnieć. Wprawdzie pierwsze punkty w drugiej połowie zdobył Jacek Jarecki, ale później dominowali już tylko gospodarze. W ciągu pięciu minut zdobyli aż dwadzieścia punktów, tracąc zaledwie dwa. Efekt był taki, że w 26. min. Śląsk, po trafieniu Radosława Hyżego, prowadził już 57:44.
W końcówce więcej szczęścia mieli gospodarze i to oni zasłużenie wygrali.

Śląsk Wrocław - Polski Cukier SIDEn 75:67 (20:19, 17:21, 27:14, 11:13)

Śląsk: M. Gabiński 15 (2x3), Ł. Diduszko 11 (2), M. Flieger 10, A. Mroczek - Truskowski 9 (1), T. Ochońko 5 (1) oraz R. Hyży 15, N. Kulon 10, T. Prostak 0

PC SIDEn: A. Lisewski 18, J. Jarecki 11 (1), M. Kowalewski 8 (1), B. Bochno 8, Ł. Żytko 7 (1) oraz P. Śmigielski 15, K. Szpyrka, R. Plebanek, W. Barycz i R. Szymański po 0