Na Tor-Torze bez zmian. Czekamyna pierwszą wygraną Nesty

Dariusz Łopatka
Zdobywca jedynej bramki dla Nesty Miresa -  Bartosz Fraszko (z prawej) - i Samuelem Robertsem, autorem pierwszego gola dla Ciarko
Zdobywca jedynej bramki dla Nesty Miresa - Bartosz Fraszko (z prawej) - i Samuelem Robertsem, autorem pierwszego gola dla Ciarko Sławomir Kowalski
Gracze beniaminka Polskiej Hokej Ligi - Nesty Miresa Toruń - nie wykorzystali szansy na zdobycie punktów w starciu z Ciarko Sanok. Przegrali 1:3.

Do wtorkowej potyczki z Ciarko Sanok torunianie przystąpili znacząco osłabieni. W składzie beniaminka Polskiej Hokej Ligi zabrakło bowiem dwóch napastników pierwszego ata-ku - Daniela Mingego (doznał wstrząsu mózgu podczas przedmeczowego treningu) oraz Siergieja Kukuszkina (naciągnął pachwinę).

Nie bacząc na kłopoty kadrowe hokeiści Nesty Miresa podjęli jednak walkę z wyżej notowanym rywalem. Byli zdeterminowani, by zdobyć nie tylko pierwszy w tym sezonie punkt na własnym lodowisku, ale także by pokusić się o wygraną. Szansa do odniesienia zwycięstwa była spora, prawdopodobnie największa ze wszystkich dotychczas rozegranych meczów na Tor-Torze.

Gospodarze skutecznie bronili się przed seriami ataków sanoczan, w czym największy udział miał Michał Plaskiewicz. Bramkarz Nesty Miresa grał jak w transie, był „skałą” i nie licząc świetnego strzału Kanadyjczyka Samuela Robertsa z pierwszej tercji, nie dawał się zaskoczyć, choć ratować swój zespół z poważnych opresji musiał wielokrotnie (w całym meczu zanotował aż 47 udanych interwencji).

Po dwudziestu minutach gry na Tor-Torze był jednak remis, gdyż faulowany w jednej z akcji Bartosz Fraszko pewnie wykorzystał następujący po niej rzut karny. W sytuacji sam na sam z Mateuszem Skrabalakiem torunianin wykonał zwód, a ułamek sekundy później posłał krążek między parkanami bramkarza Ciarko.

Taki wynik utrzymywał się bardzo długo, aż do feralnej 47. minuty, gdy krążka we własnej tercji nie zdołał opanować Łukasz Chrzanowski (napastnik z konieczności przesunięty do linii defensywnej). Do „gumy”, która przeskoczyła nad klepką kija torunianina, dopadł Mike Danton, którego strzał obronił Plaskiewicz. Dobitka Nathana Sliwinskiego okazała się jednak skuteczna.

Dziesięć minut później sanoczanie zdobyli trzecią bramkę, gdy bramkarza Nesty nie było już na lodzie.

Nesta Mires Toruń - Ciarko PBS Bank STS Sanok 1:3 (1:1, 0:0, 0:2).
0:1 S. Roberts - B. Breault, N. Sliwinski (15.51),
1:1 B. Fraszko (rzut karny),
1:2 N. Sliwinski - M. Danton (46.42),
1:3 B. Breault - M. Skrabalak (57.56, do pustej bramki)

Nesta Mires: Plaskiewicz: Kantor - Zacharenko, Lidtke - Żyliński, Huzarski - Chrzanowski; Kalinowski - Dzięgiel - Husak, Wiśniewski - Kuchnicki - Fraszko, Bomastek - Winiarski - Dołęga oraz Strużyk

W innych meczach
JKH GKS Jastrzębie - SMS U20 Sosnowiec 7:0 (0:0, 4:0, 3:0). Bramki: L. Laszkiewicz 2, P. Stantien, J. Jaworski, J. Petro, K. Świerski, R. Bordowski

GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 3:4 (1:0, 2:2, 0:2). Bramki: J. Witecki, M. Łopuski, M. Kotlorz - J. Tapio, O. Jaśkiewicz, J. Jokila, B. Neupauer

Polonia Bytom - Unia Oświęcim 2:5 (0:2, 1:1, 1:2). Bramki: K. Falkenhagen, B. Salamon - S. Kowalówka, R. Haas, A. Budzowski, W. Wojtarowicz, J. Daneczek

Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia 2:9 (0:1, 1:4, 1:4). Bramki: Ł. Bułanowski, D. Nahunko - K. Dziubiński 2, G. Pasiut 2, D. Słaboń 2, P. Svitana, D. Kapica, M. Urbanowicz

Naprzód Janów - Orlik Opole 2:6 (0:0, 1:4, 1:2). Bramki: M. Gryc, M. Indra - D. Klecha 2, Ł. Korzeniowski, F. Stopiński, A. Szczechura, M. Korenko

Zobacz galerię: Nesta Mires Toruń - STS Sanok