Nasi zdeklasowali rywala

Wprawdzie w pierwszych minutach goście prowadzili różnicą kilku bramek, ale podopieczni Jana Orzecha włączyli wyższy bieg i zdominowali przebieg spotkania.

<!** Image 2 align=none alt="Image 185560" sub="Spotkanie przeciwko Salusowi Przedecz rozpoczęło rundę rewanżową rozgrywek trzeciej ligi piłki ręcznej.
Na zdjęciu Bartek Gniadkowski (nr 50) zdobywa kolejna bramkę dla swojej drużyny / Fot. Paweł Kędzia">Spotkanie przeciwko Salusowi Przedecz rozpoczęło rundę rewanżową rozgrywek trzeciej ligi piłki ręcznej. Przez dłuższy czas goście utrzymywali prowadzenie 2:0. Wreszcie po blisko dziesięciu minutach brodniczanie wyrównali po rzutach Jakuba Zakrzewskiego i Bartłomieja Gniadkowskiego.

Goście dorzucili jeszcze dwie bramki, ale ich licznik na długo zatrzymał się przy czterech. Tymczasem podopieczni Jana Orzecha przebudzili się i schodzili po pierwszej połowie do szatni przy stanie 11:5.

W tej odsłonie najlepiej punktowali Robert Orzech oraz Bartek Gniadkowski, chociaż i oni nie ustrzegli się błędów. Na szczęście, błędów nie potrafili wykorzystać przyjezdni.

<!** reklama>W drugiej połowie trener posłał do boju bardziej doświadczonych graczy: Mariusza Bidzińskiego, Sebastiana Wajca, Mateusza Sarnowskiego, Marcina Porzeczkę, Jakuba Zakrzewskiego, Dawida Brzyskiego, czy Dawida Kaczmarskiego. Na piętnaście minut przed końcem spotkania ponownie wybiegli młodsi zawodnicy.

Ostatecznie MKS "Eltronik" rozbił Salusa Przedecz 31:18.

- Pierwszy kwadrans nie ułożył się po mojej myśli - przyznaje Jan Orzech, szkoleniowiec MKS-u. - Najwyraźniej moi zawodnicy nie "weszli" w mecz od pierwszej minuty. W sporcie to się zdarza.

Nasz rozmówca nie ukrywa, że liczył na korzystniejszy wynik.

- Sądziłem, że pójdzie jeszcze łatwiej - dodaje.

W najbliższą niedzielę, 19 lutego, o godzinie 18 piłkarze ręczni z Brodnicy rozegrają kolejny mecz. Tym razem MKS podejmie Borowiaka Czersk.

- Na pewno będzie to trudny mecz. Rywale budują się na drugą ligę, jeśli nie w tym, to w przyszłym sezonie - ocenia Jan Orzech. - Wyjazdowe spotkanie z tym zespołem kosztowało nas dużo sił. W niedzielę będzie podobnie.

MKS "Eltronik" po sześciu meczach z kompletem zwycięstw zajmuje pierwsze miejsce w trzeciej lidze.