[Nasz patronat] Mimo krótkiego stażu pływacy spod znaku Nemo potrafią stanąć w szranki z najlepszymi i zdobywać medale

Małgorzata Chojnicka
W Rypinie podczas dekoracji Aleks Błaszkiewicz , który wywalczył srebro na 100 m stylem klasycznym Nadesłane
Klub Pływacki Nemo działa krótko, a już może pochwalić się sukcesami. Ostatni „wypad” na rypińską pływalnię zaowocował poprawieniem rekordów życiowych i miejscami w ścisłej czołówce. Rywalizacja była zacięta, bo w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich „W poszukiwaniu talentów” wzięło udział ponad pół tysiąca zawodników z 36 klubów z całej Polski.

Niedawno prawdziwy popis sportowych umiejętności dali zawodnicy Klubu Pływackiego NEMO Lipno, którzy wzięli udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich „W poszukiwaniu talentów”. W zawodach startowało ponad pół tysiąca młodych pływaków z 36 klubów z całej Polski. Reprezentacja NEMO liczyła 16 zawodników.

- Bezsprzecznymi bohaterami naszej ekipy byli młodzi zawodnicy, którzy w imponujący sposób wywalczyli medale - mówi trener Rafał Sztubecki. - Warto również wspomnieć o najmłodszych z rocznika 2008, którzy startowali na dystansie 25 metrów stylem dowolnym i grzbietowym. Pobili rekordy życiowe, sprawiając nam dużą niespodziankę.

Największy sukces odniósł Aleks Błaszkiewicz, który wywalczył drugie miejsce na dystansie 100 metrów stylem klasycznym, poprawiając swój rekord życiowy o sześć sekund. W debiutanckim występie stylem zmiennym na tym samym dystansie zajął szóste miejsce. Aleks pływa od pięciu lat i przez długi czas był najmłodszy w grupie. Lubi pływać. W zawodach pływackich reprezentuje zarówno swój klub, jak i Szkołę Podstawową nr 3 w Lipnie. Zdobywa medale i dla klubu, i dla szkoły. Są one okupione ciężką pracą, bo treningi odbywają się cztery razy w tygodniu. Musi godzić sport z nauką i jeszcze wygospodarować czas dla siebie.

Małgorzata Chojnicka podczas treningu
Nadesłane

Anna Ostrowska wywalczyła brązowy medal na 100 metrów stylem klasycznym oraz piąte miejsce stylem grzbietowym. Jej siostra po zaciętej walce na debiutanckim dystansie 100 metrów stylem zmiennym wywalczyła trzecią lokatę, a w stylu grzbietowym była czwarta, setnymi sekundy tracąc brązowy medal.

Lidia Dąbek w bardzo silnie obsadzonej konkurencji 50 metrów stylem klasycznym uplasowała się na szóstej pozycji.

- Wytrwała i ciężka praca na treningach zaowocowała ustanowieniem nowych rekordów życiowych - kontynuuje Rafał Sztubecki. - I tak Stanisław Lewicki poprawił swój wynik o siedem sekund na dystansie 100 metrów stylem dowolnym, Antoni Garbarczyk w stylu dowolnym o 12, a w stylu grzbietowym aż o 13 sekund. Tym samym zajmując 9. miejsce. Z kolei Kacper Śmigielski pobił swój rekord życiowy na 100 metrów stylem klasycznym o 4 sekundy i uplasował się na 7. miejscu.

Podsumowaniem imprezy był start sztafet mieszanych 4 x 50 metrów stylem zmiennym, w których zawodnicy NEMO z rocznika 2004 wywalczyli czwarte miejsce, ustępując silnym klubom z Bydgoszczy, Warszawy i Ciechocinka.

Gratulujemy i życzymy wytrwałości na treningach oraz kolejnych medali podczas zawodów.