Nesta Mires musiała "gonić" wynik

W pierwszej tercji torunianie stracili trzy gole
W pierwszej tercji torunianie stracili trzy gole Jacek Smarz
W drugiej kolejce sezonu 2016/2017 hokeiści Nesty Miresa Toruń ponieśli drugą porażkę. Tym razem na własnym lodowisku.

Polonię bowiem wzmocnili zawodnicy z przeszłością reprezentacyjną, jak Sebastian i Adrian Kowalówkowie, Jakub Wanacki, Marcin Frączek, Tomasz Kozłowski, a także solidni obcokrajowcy, jak Maksim Kartoszkin czy Władimir Troszyn.

Początek meczu zdecydowanie należał do gości, którzy w szóstej minucie podwyższyli na 2:0, wykorzystując pierwszy okres gry w przewadze. Torunianie mogli szybko zdobyć kontaktową bramkę, bo chwilę potem grali z przewagą dwóch zawodników, jednak brak zdecydowania i skuteczności na to nie pozwoliły.

W 15. minucie sytuacja się powtórzyła - znów prosty błąd popełniła obrona i Michał Plaskiewicz po raz trzeci musiał wyciągnąc krążek z siatki.
Jak się okazało - było to ostatnie trafienie gości. Od tego momentu mecz się wyrównał, z tym, że wciąż brakowało gospodarzom zdecydowania pod bramkom i ewidentnie „szwankowało”u nich zgranie.

Wdrugiej tercji to torunianie wykorzystali prosty błąd rywali. Zgubiony krążek przejał Rafał Ćwikła, a Artur Kowrach strzałem z niebieskiej linii zdobył pierwszego w tym sezonie gola dla Nety Miresa na Tor-Torze.
W trzeciej tercji gospodarze mieli pięć (!)okresów gry w przewadze i nie wykorzystali żadnego. Nie pomogło nawet wycofanie bramkarza na półtorej minuty przed końcem i gra sześciu na czterech.

- Polonia Bytom rozegrała przed sezonem 12 sparingów. My tylko cztery - wyliczał po meczu trener Nesty Miresa Leszek Minge. - To było widać na lodzie. Przy zespole, który jest tworzony od nowa, jak nasz, zgranie jest niezbędne. Tego nam brakowało. Codzienni trenujemy grę w przewadze, ale trening, a mecz, to zupełnie coś innego. Niestety, nie mógł dziś grać Piotr Naparło, który doznał kontuzji podczas meczu w Oświęcimiu. Z bolącą ręką grał Rafał Ćwikła. Zostaje nam grać ambitnie dalej. Mam nadzieję, że z każdym meczem gra będzie lepsza.

Przed meczem uhonorowany został za duży wkład w rozwój toruńskiego hokeja zasłużony toruński sędzia Aleksander Zagórski. Dziękowali mu zarówno sędziowie, jak i zawodnicy.

Kolejny mecz torunianie rozegrają w piątek Opolu z Orlikiem, który też istotnie wzmocnił się przed sezonem. Następny mecz na Tor-Torze zaś zaplanowano 25 września w niedzielę. Tym razem rywalem będzie Stoczniowiec Gdańsk.

Nesta Mires Toruń - Polonia Bytom 1:3 (0:3, 1:0, 0:0)

Bramki: 0:1 R. Bordowski (0,53), 0:2 M. Słodczyk - B. Salamon - T. Kozłowski (5,30, w przewadze), 0:3 M. Słodczyk - B. Salamon - T. Kozłowski (14,02),1:3 A. Kowrach - R. Ćwikła(31,04)

Nesta Mires: Plaskiewicz – Szypiło , Żyliński; Lidtke, Trachanow; Kowrach, Podsiadło, Jaworski – Minge, Kukuszkin, Kalinowski; Dołęga, Fraszko, Michajłow;Stasiewicz, Ćwikła ,Winiarski
Kary - 8 i 16 minut

Pozostałe wyniki:
JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice 3:1, Unia Oświęcim - Stoczniowiec Gdańsk 4:2, Cracovia - GKS Tychy 1:4, SMS U 20 Sosnowiec - Podhale Nowy Targ 4:7.

1. GKS Tychy 2 6 17:3
2. Unia Oświęcim 2 6 11:3
3. JKH GKS Jastrzębie 2 6 8:3
4. Podhale Nowy Targ 2 6 10:6
5. Polonia Bytom 2 5 8:5
6. Orlik Opole 1 1 4:5
7. GKS Katowice 2 0 3:6
8. Cracovia 1 0 1:4