reklama

Niespodzianki na liście Koalicji Obywatelskiej: poseł Mężydło startuje do Senatu, senator Termiński - do Sejmu

Marek Nienartowicz
Marek Nienartowicz
Zaktualizowano 
26.07.2019 torun konferencja prasowa platformy obywatelskiej nt cen energii nz/ tomasz lenzposel  prad polityka fot. jacek smarz / polska press
26.07.2019 torun konferencja prasowa platformy obywatelskiej nt cen energii nz/ tomasz lenzposel prad polityka fot. jacek smarz / polska press brak
W poniedziałek listy kandydatów zatwierdziły władze krajowe partii tworzących Koalicję Obywatelską, czyli Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej i Zielonej. W tym zestawie najwięcej do powiedzenia ma największa z nich, czyli PO. Jej kandydaci dominują oczywiście na listach KO.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami listę KO w okręgu nr 5 toruńsko-włocławskim w wyborach do Sejmu otwiera obecny poseł PO i szef partii w województwie Tomasz Lenz. Na miejscu nr 2 ostatecznie znalazł się inny obecny poseł PO, Arkadiusz Myrcha.

Ze startu w wyborach zrezygnowała przymierzana do „dwójki” była poseł PO i obecna wiceprezydent Włocławka Domicela Kopaczewska. Miejsce nr 3 ostatecznie wywalczyła Iwona Hartwich, znana liderka sejmowego protestu dorosłych osób z niepełno-sprawnościami i ich rodziców.

„Czwórkę” na liście KO dostał poseł Tomasz Szymański z Grudziądza. Za nim w zestawieniu kandydatów jest Krystian Łuczak, radny KO z Włocławka.

Zobacz także: Wybory 2019. Kandydaci PiS do Sejmu i Senatu z Torunia i z Bydgoszczy

Miejsce nr 6 wśród kandydatów KO przypadło obecnemu senatorowi PO i właścicielowi klubu żużlowego z Torunia Przemysławowi Termińskiemu. Kolejne ma Artur Dombrowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Brodnicy.

„Ósemka” to Barbara Zalewska, nauczycielka z Zespołu Szkół Samochodowych w Toruniu i radna gminy Łubianka. Jesienią ubiegłego roku bez powodzenia kandydowała na wójta tej gminy. Miejsce nr 9 to z kolei prawnik Wojciech Czerwiński z Chełmży, syn burmistrza tego miasta. Nr 10 - Sylwester Jankowski z partii Zieloni, znany ostatnio z akcji obrony lip rosnących w centrum Torunia.

Wśród kandydatów z kolejnych miejsc są m.in. radna wojewódzka KO Katarzyna Lubańska (nr 15), były starosta toruński i obecny radny powiatu toruńskiego Mirosław Graczyk z PO (nr 17), burmistrz Piotrkowa Kujawskiego Sławomir Bogucki (nr 18), starosta powiatu aleksandrowskiego Lidia Zwierzchowska (nr 20) i wójt gminy Płużnica Marcin Skonieczka (nr 26).

Skyway 2019. Oficjalny program festiwalu. Wszystkie opisy mi...

Do Senatu w okręgu obejmującym Toruń, powiaty toruński i chełmiński KO wystawia Antoniego Mężydłę. Legenda opozycji demokratycznej w czasach PRL, w latach 2001-2007 był posłem PiS, od 2007 roku nieprzerwanie jest posłem PO. Zgodnie z międzypartyjnymi ustaleniami, Antoniego Mężydłę poprą też SLDi PSL. Dodajmy, że wspólnymi kandydatami tych partii w innych senackich okręgach w województwie są były wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich z SLD (Włocławek i okolica) i przewodniczący sejmiku Ryszard Bober z PSL (Grudziądz, Brodnica i okolice).

Na poważną roszadę Koalicja Obywatelska zdecydowała się w okręgu bydgoskim w wyborach do Sejmu. Liderem jej listy został ostatecznie były europoseł PO Tadeusz Zwiefka. Poseł PO i szef ogólnopolskiego sztabu wyborczego KO Krzysztof Brejza wystartuje do Senatu z okręgu z Inowrocławiem i okolicą. bój o mandat senatora stoczy z pisowskim wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem.

Jak ZUS kontroluje osoby przebywające na L4? Podczas zwolnie...

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Sejmu w okręgu nr 5 toruńsko-włocławskim:

1. Tomasz Lenz

2. Arkadiusz Myrcha

3. Iwona Hartwich

4. Tomasz Szymański

5. Krystian Łuczak

6. Przemysław Termiński

7. Artur Dombrowski

8. Barbara Zalewska

9. Wojciech Czerwiński

10. Sylwester Jankowski

11. Jerzy Kowalski

12. Halina Kowalkowska

13. Alicja Stańco-Wawrzyńska

14. Emilia Jaskólska

15. Katarzyna Lubańska

16. Grażyna Ziółkowska

17. Mirosław Graczyk

18. Sławomir Bogucki

19. Iwona Jałoszyńska

20. Lidia Zwierzchowska

21. Agnieszka Walczak

22. Paweł Montowski

23. Wacław Sztamowski

24. Mariusz Gralak

25. Dominika Piotrowska

26. Marcin Skonieczka

Wspólni kandydaci KO, PSL i SLD do Senatu

okręg Bydgoszcz - Andrzej Kobiak

okręg Inowrocław - Krzysztof Brejza

okręg Toruń - Antoni Mężydło

okręg Grudziądz - Ryszard Bober

okręg Włocławek - Jerzy Wenderlich

Żłobki tylko dla szczepionych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 16

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
19 sierpnia, 23:43, Gość:

Bahasa, Termos zaorał toruński żużel i teraz zaora toruńską PO, a to wszystko w jednym roku.

Totalnie! 😂😂

G
Gość
2019-08-19T19:54:39 02:00, Gość:

I ta baba bez wykształcenia, po zawodówie co na niepełnosprawnych chce do sejmu wjechać.

Gdyby była bez wykształcenia to nie byłaby po zawodowce.

G
Gość

Czy p.Mężydło wykonał wyrok sądu który orzeczono wobec niego swego czasu?Sprawa dotyczyła byłego radnego p.Banaszaka?

G
Gość

Na te osoby po zawodówce i na te co "to nie jest protest polityczny" nie trzeba oddawać głosu.Koniec-kropka.Nie dajmy się wystawiać na śmieszność,że jedna osoba załatwi w Sejmie niepełnosprawnym multum spraw,że będą żyli jak w raju.

G
Gość

my Obywatele RP POprzednio towarzysze z PZPR

już robiliśmy marsze 1 maja i co z tego wyszło ?

Zatem POnieważ nie POtrafimy tworzyć ani budować

to teraz będziemy protestować i blokować

zamieniliśmy ZOMOwskie paly

na roży kwiat biały

G
Gość

Kolesie z PO potrafią jedynie kłamać. To nieprawda, że przez te 8 lat świat aż tak się zmienił. To oni się zmienili - zdegradowali się moralnie do absolutnego zera. Nie mogą też nawiązać merytorycznego kontaktu ze społeczeństwem, bo są również zerem merytorycznym. Jak się tylko kombinuje i kradnie przez osiem lat i nie rozwija żadnych innych umiejętności, to jest się już tylko złodziejem i kombinatorem. O czym mają rozmawiać ze społeczeństwem??? O swoich kłamstwach??? O kombinatorstwie i kradzieżach społecznych pieniędzy w każdy możliwy sposób???

G
Gość

Warchoły, to wy ! - Wy, co liżecie obcych wrogów podłoże, czołgacie się u obcych rządów i całujecie najeźdźcom łapy, uznając w nich prawowitych wam królów. Wy hołota, którzy nie czuliście dumy nigdy, chyba wobec biedy i nędzy, której nieszczęście potrącaliście sytym brzuchem bezczelników i pięścią sługi. Wy lokaje i fagasy cudzego pyszalstwa, którzy wyciągacie dłoń chciwą po pieniądze - po łupież pieniężną, zdartą z tej ziemi, której złoto i miód należy jej samej i nie wolno ich grabić. Warchoły, to wy, co się nie czujecie Polską i żywym poddaństwa i niewoli protestem. Wy sługi! Drzyjcie, bo wy będziecie nasze sługi i wy będziecie psy, zaprzęgnięte do naszego rydwanu, i zginiecie! I pokryje waszą podłość NIEPAMIĘĆ !

m
marksistowska sztafeta

Markistowska sztafeta pokoleń

Dziadek czerwony krawat zawiązywał

I na pochodzie dzierżył sztandar krwawy.

Spiski przeciwko władzy, gdy wykrywał,

Natychmiast brał się do „robienia sprawy.”

Partii i chęci szczerej, nie maturze,

Zawdzięczał pracę swą w prokuraturze.

Ojciec przeróżne używał krawaty.

A z flagą Unii niósł ...biało-czerwoną!

Przybrawszy miano socjaldemokraty,

Brał, co się dało, gdy wszystko dzielono.

WSI oraz (omal) magisterce

Zawdzięczał, że „ma z lewej strony serce”.

Syn nie krawaty, a sukienki wdziewa,

Gdy na parady idzie równosciowe.

Tęczowa flaga nad głową powiewa...

A on, wcielając to, co postępowe,

Na szpilkach dumnie i wesoło kroczy.

(Soros mu płaci, więc maluje oczy.)

A wnuk co zrobi? Też się dostosuje!

Sztandar zielony poniesie lub czarny,

Bo do Proroka sympatię poczuje...

Bo on jest z tych, no... Taki lud figlarny,

Co zawsze chętnie tej władzy się przyda,

Która nie spyta o gwiazdę Dawida.

i
internet pamięta !

na marginesie: oto dzisiejszy KOD oraz tzw. „totalna opozycja” -- zbiorowisko żuli i meneli: ex-lider KOD M. KIJOWSKI to ALIMENCIARZ I OSZUST (wisi trójce swoich dzieci ponad 110 tys), lider KOD-Kapeli Konrada M. to GANGSTER I ALFONS organizator HANDLU KOBIETAMI, … a w tle „elita III RP”: M. Kondrat, K. Janda, E. Wójciak-Pleyn (dyrektorka teatru!), znana z tego, że po wyborze obecnego papieża obwieściła na FB

"NO I WYBRALI CH**A!", R. Sikorski (spec od „dorzynania watahy” -- aktywny uczestnik zadym KOD), R. Kalisz (uczestnik zadym KOD), R. Giertych (pieszczoch TVN i red. M. Olejnik -- dał d… w ostatnich wyborach do Senatu z listy … PO), B. Komorowski (NAWOŁUJE DO ROZPRAWY Z RZĄDZĄCYMI -- oto jego słowa " CZASEM TRZEBA WALIĆ DECHĄ W ŁEB”

R. Petru, G. Schetyna, E. Kopacz, B. Budka, płk. Mazguła, J. Pinior, W. Frasyniuk (jeden z tych którzy położyli swoje brudne łapy na 80 MLN KASIORY „Solidarności” -- teraz to są ponoć … TIR-y), red. GW A. Michnik, J. Stępień (były prezes TK, obecnie zarządzający masą upadłościową Instytutu im. L. Wałęsy), L. Wałęsa, J. Pitera (specjalistka od „walki z korupcją”, tzn. aktywistka „Warszawskiej Ośmiornicy”, która miała w d… liczne skazujące ją wyroki sądu! ), euro-posłanka PO Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein (gościła M. Kijowskiego w Brukselskich knajpach, załatwiła mu jakiś tam tytuł od PE „demokraty roku” czy coś podobnego), J. Schuring-Wielgus (i jej hasło: DOŚC DYKTATURY KOBIET), red. T. Lis (NEWSWEEK), red. J. Żakowski (TOK-FM), Michał Kamiński (ten co to z red. T. Wołkiem zorganizował wyprawę do Londynu w celu wsparcia . gen. PINOTCHETA!), J. Protasiewicz (kumpel D. Tuska

G
Gość

Bahasa, Termos zaorał toruński żużel i teraz zaora toruńską PO, a to wszystko w jednym roku.

G
Gość

I ta baba bez wykształcenia, po zawodówie co na niepełnosprawnych chce do sejmu wjechać.

G
Gość

Ale ekipa...z jedynką gość,który zatrudniał ludzi na czarno,za nim BELZEBUB,a zaraz potem bezczelna histeryczka...jest jeszcze termos-ZNAFFCA żużla....BRAWO WY!!!

G
Gość

Termos-twoja partia tonie-tylko powiedz czemu zatopiłeś przy okazji toruński żużel nieudaczniku?

G
Gość

Ale k..wa niespodzianki...kłamcy i złodzieje jak zwykle kompletnie bez pomysłu,to zwykła oczywistość a nie niespodzianka...co sprytniejsi dali dyla,a ty niepełnosprytny grzesiu zostałeś...ave gamonie!!!!

F
Flp

Partia Oszustwów

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3