Niespodzianki nie było - FC Reiter Toruń pokonał Legię Warszawa (zdjęcia z meczu i trybun)

W meczu 17. kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy FC Toruń pokonał na własnym parkiecie ostatnią w tabeli Legię Warszawa 4:2 (3:2).

Torunianie byli faworytami w meczu z zajmującymi ostatnie miejsce warszawianami i wygrali, ale to zwycięstwo wcale nie przyszło im łatwo.

Legia zaskoczyła gospodarzy na początku meczu. W czwartej minucie prowadzenie dla niej zdobył Silva. Cztery minuty później wyrównał wprawdzie Wojciechowski, ale krótko później Pinto znów wyprowadził legionistów na prowadzenie.

Warto przeczytać

Wówczas za wynik wziął odpowiedzialność Ortiz. Kolumbijczyk zdobył dwie bramki - w 15. i 19. minucie, dzięki czemu jeszcze w pierwszej połowie torunianie osiągnęli minimalną przewagę. Sytuację uspokoił Przypis w 30. minucie. Torunianie wygrali i wciąż liczą się w walce o czwarte miejsce po fazie zasadniczej. Kolejny mecz czeka ich już w najbliższą środę w Lubawie (godz. 19), z kolei w Toruniu zagrają w sobotę, 28 stycznia, o godz. 16 z Red Dragons Pniewy.

FC Reiter Toruń - Legia Warszawa 4:2 (3:2). 0:1 Andre Luiz De Lima Silva (3:11), 1:1 Michał Wojciechowski (8:27), 1:2 Rui Carlos Pinto (9:41), 2:2 Jefferson Moreno Ortiz (14:49), 3:2 Jefferson Moreno Ortiz (18:06), 4:2 Bartosz Przypis (29:22)

Inne wyniki: Jagiellonia Białystok - Red Dragons Pniewy 2:2, AZS UŚ Katowice - Red Dragons Pniewy 1:1, Widzew Łódź - Dreman Opole Komprachcice 3:2, BSF ABJ Bochnia - Constract Lubawa 1:2, AZS UW Darkomp Wilanów - Rekord Bielsko - Biała 0:6. Mecz Piast Gliwice - GI Malepszy ARTH Soft Leszno odbędzie się w poniedziałek.

1. Rekord Bielsko-Biała16 45 106:33
2. Constract Lubawa16 43 89:26
3. Piast Gliwice15 35 64:33
4. Dreman Koprachcice16 25 62:46
5. GI Malepszy Leszno15 25 54:51
6. FC Reiter Toruń16 24 50:53
7. Widzew Łódź16 24 48:62
8. Red Dragons Pniewy16 21 43:40