POLECAMY
QUIZY

Sprawdź się i rozwiąż QUIZ! Jak sobie poradzisz?

Rozwiń
„Nowości” prezentują wyniki wyborów prezydenta miasta i do...

„Nowości” prezentują wyniki wyborów prezydenta miasta i do Rady Miasta

red

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

„Nowości” prezentują wyniki wyborów prezydenta miasta i do Rady Miasta

©Kamil Mójta

Michał Zaleski prezydentem, a w Radzie Miasta po 7 radnych PiS i PO, 6 - Czasu Gospodarzy, 4 - Czasu Mieszkańców i 1 - SLD-Lewica Razem - to wyniki wyborów w Toruniu.
„Nowości” prezentują wyniki wyborów prezydenta miasta i do Rady Miasta

©Kamil Mójta

Kandydaci do Rady Miasta
OKRĘG NR 1 - lewobrzeżny Toruń, Skarpa, Kaszczorek (6 radnych)

Prawo i Sprawiedliwość - 4677 głosów
1. Wojciech Klabun - 1229
2. Michał Jakubaszek - 2129

3. Zbigniew Ernest - 905
4. Zbigniew Nowaczyk - 67
5. Halina Kaczyńska - 72
6. Arkadiusz Uzarowicz - 27
7. Sandra Kulasa - 34
8. Hanna Zawacka - 76
9. Małgorzata Stasiorowska - 32
10. Sławomir Nadolski - 38
11. Mariola Bożejewicz - 35
12. Jarosław Sentowski  - 33

Platforma Obywatelska - 3023
1. Bartłomiej Jóźwiak - 1533

2. Janusz Czarnecki - 241
3. Patrycja Majchrzak - 292
4. Katarzyna Cieślak - 446
5. Rafał Sawicki - 80
6. Dorota Słotkowska - 77a
7. Adam Knietowski - 16
8. Monika Marcinkowska - 58
9. Wojciech Głowacki - 98
10. Magdalena Świtoń - 46
11. Tomasz Dryps - 33
12. Bartosz Szymecki - 103

Sojusz Lewicy Demokratycznej - Lewica Razem - 1045
1. Krzysztof Makowski - 616
2. Beata Kołodziejczak-Prażmowska - 85
3. Stanisław Krojniewski - 76
4. Katarzyna Rygielska - 47
5. Jarosław Milczarek - 39
6. Jolanta Bandurska - 47
7. Dominik Stajnbart - 17
8. Elwira Strzyżewska  - 25
9. Danuta Rabant  - 36
10. Mariusz Górski  - 11
11. Anna Gomółka-Sobczak - 16
12. Wojciech Nalikowski - 30

Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke - 411
1. Jacek Kostrzewa - 256
2. Ireneusz Wojciechowski - 31
3. Iwona Żółtowska - 18
4. Jakub Stokłosa - 15
5. Magdalena Reut - 10
6. Magdalena Roguszczak - 14
7. Marek Grunwald - 27
8. Anna Kłosowska - 16
9. Maciej Nath - 24

Czas Mieszkańców - 1614
1. Maciej Cichowicz - 779

2. Katarzyna Kluczwajd - 260
3. Tomasz Rojek - 89
4. Marta Kokorzycka - 83
5. Jarosław Małecki - 91
6. Danuta Niebrzegowska - 48
7. Robert Biziorek - 31
8. Joanna Suchomska - 76
9. Michał Mirończuk - 87
10. Maciej Neuman  - 70

Czas Gospodarzy - 3734
1. Michał Zaleski - 1343
2. Danuta Zając  - 800
3. Barbara Litwin - 370
4. Sławomir Kruszkowski - 470 
5. Adam Jarosz  - 127
6. Anna Kłobukowska - 127
7. Danuta Maliszewska - 45 
8. Bogusław Wiśniewski - 38 
9. Piotr Kacprowicz  - 30
10. Ewa Kowalska - 173
11. Jan Biesek  - 26
12. Mariusz Orłowski - 185

OKRĘG NR 2 - Bydgoskie Przedmieście (5 radnych)

Prawo i Sprawiedliwość - 3189
1. Karol Maria Wojtasik - 1481

2. Kazimiera Podgórska - 234
3. Hubert Jakubowski - 326
4. Andrzej Doligalski - 278
5. Renata Kozioł - 101
6. Michał Dąbkowski - 76
7. Daria Cieplik - 131
8. Ireneusz Romanowski - 57
9. Wiesława Biskup - 82
10. Ewaryst Gajek  - 423

Platforma Obywatelska - 2750
1. Paweł Gulewski - 1233

2. Marcin Drogorób - 353
3. Dagmara Berndt-Jankowska - 218
4. Bożena Skulmowska - 111
5. Jan Trawiński - 195
6. Kamila Rezmer - 60
7. Patryk Dąbrowski - 85
8. Jakub Wiśniewski - 38
9. Lidia Bordewicz - 44
10. Damian Rzadkiewicz - 413

SLD - Lewica Razem - 1656
1. Marian Frąckiewicz  - 1016

2. Teresa Ziemba-Graczyk - 88
3. Marian Filipiak - 47
4. Elżbieta Olszewska  - 327
5. Dawid Podlewski  - 33
6. Ariadna Ornatek - 11
7. Waldemar Siatkowski - 13 
8. Mariola Igielska  - 56
9. Marek Kosobucki  - 9
10. Jarosław Wojtas  - 56

Nowa Prawica - 354
1. Rafał Korzeniec - 194
2. Beata Piskorz-Nowicka - 38
3. Łukasz Jabłoński - 15
4. Andrzej Nowicki - 23
5. Paweł Waraczewski - 8
6. Małgorzata Stokłosa - 15
7. Zbigniew Jabłoński - 9
8. Maria Kostrzewa  - 52

Czas Mieszkańców - 1599
1. Joanna Scheuring-Wielgus - 970

2. Jakub Gołębiewski - 317
3. Katarzyna Krynicka-Szroeder - 65
4. Jakub Hryniewicki - 56
5. Marceli Sulecki - 26
6. Monika Chmarzyńska - 61
7. Maciej Kunkel - 51
8. Jacek Chmielewski  - 53

Czas Gospodarzy - 1965
1. Zbigniew Fiderewicz - 959
2. Jerzy Łukaszewicz  - 166
3. Łukasz Jarmoszewicz  - 63
4. Witold Waczyński  - 236
5. Patrycja Gulak-Lipka  - 183
6. Agnieszka Brzezińska  - 135
7. Natalia Blonkowska  - 41
8. Małgorzata Samborska  - 65
9. Jerzy Nowicki  - 37
10. Waldemar Bata  - 80

OKRĘG NR 3 - Chełmińskie, Wrzosy, starówka (6 radnych)

Prawo i Sprawiedliwość - 3888
1. Iwona Michałek - 761
2. Jacek Kowalski - 938

3. Barbara Królikowska-Ziemkiewicz - 753
4. Małgorzata Tomaszewska - 303
5. Jan Paweł Kierel - 197
6. Dariusz Modrzewski - 128
7. Renata Margalska - 75
8. Teresa Jeszka - 174
9. Adam Olender - 68
10. Marek Jasiński - 90
11. Mateusz Juźków - 94
12. Kamil Kojak  - 307

Platforma Obywatelska - 4054
1. Michał Rzymyszkiewicz - 1905

2. Kinga Macak - 209
3. Lech Zdrojewski - 299
4. Małgorzata Karpińska - 258
5. Jarosław Jeka - 336
6. Maria Szymańska - 45
7. Ryszard Kruk - 38
8. Małgorzata Jabłońska - 103
9. Dariusz Delik - 55
10. Joanna Dawid - 21
11. Józefa Majchrzak - 19
12. Paweł Wiśniewski  - 766

SLD - Lewica Razem - 1181
1. Urszula Polak  - 566
2. Mirosław Kowalik  - 180
3. Julian Pełka  - 78
4. Lidia Lach  - 24
5. Hubert Stys  - 44
6. Danuta Olszewska  - 52
7. Radosław Hahn  - 36
8. Teresa Podlas-Kozłowska - 32
9. Zygmunt Dondalski  - 26
10. Krystyna Nowakowska  - 41
11. Piotr Malinowski  - 47
12. Krzysztof Jakubowski - 55

Nowa Prawica - 498
1. Kamil Cięgotura - 306
2. Paweł Januszko - 43
3. Marcin Wiśniewski - 49
4. Wiktor Zieliński - 12
5. Stella Zielińska - 15
6. Adrian Paliwoda - 30
7. Daria Plewa - 21
8. Regina Janczarska  - 22

Czas Mieszkańców - 1751
1. Magdalena Olszta-Bloch - 849

2. Łukasz Wróblewski - 283
3. Iwona Stefanina - 36
4. Tomasz Marciniak - 67
5. Monika Zielińska - 92
6. Jakub Balicki - 45
7. Marek Lewandowski - 33
8. Paulina Róg - 32
9. Andrzej Cichowicz - 52
10. Krzysztof Bąk - 57
11. Joanna Czerniowska - 26
12. Grzegorz Dawidowicz  - 179

Czas Gospodarzy - 3073
1. Marcin Czyżniewski - 1007

2. Krystyna Dowgiałło - 278
3. Andrzej Jasiński - 196
4. Jacek Krzyżaniak - 563
5. Henryk Żołnowski  - 269
6. Izabela Wegnerowska - 46
7. Anna Kubczak-Kosicka  - 54
8. Helena Galicka  - 91
9. Barbara Zawadzka  - 51
10. Piotr Pietrucki - 94
11. Kamila Szok - 68
12. Stanisław Leszczyński  - 356

OKRĘG NR 4 - Rubinkowo, Jakubskie Przedmieście, Mokre, Bielawy, Grębocin (8 radnych)

Prawo i Sprawiedliwość - 4160
1. Zbigniew Rasielewski - 1905
2. Ludwik Szuba - 335

3. Dagmara Tuszyńska - 323
4. Maciej Trzeciak - 199
5. Roman Szefler - 120
6. Katarzyna Chłopecka - 182
7. Marcin Lewandowski - 143
8. Tomasz Kocur - 256
9. Ewa Gerbatowska - 100
10. Łukasz Ulatowski - 49
11. Maciej Stawiski - 78
12. Małgorzata Rojek - 96
13. Maria Tomaszewska - 66
14. Cezary Bryś - 26
15. Joanna Biel - 37
16. Stanisław Górski - 245 

Platforma Obywatelska - 4591
1. Łukasz Walkusz - 2442
2. Krystyna Żejmo-Wysocka - 410
3. Arkadiusz Myrcha - 752

4. Piotr Drążek - 154
5. Robert Nowak - 55
6. Piotr Mazur - 43
7. Jacek Dudek - 85
8. Kazimierz Kozłowski - 40
9. Wiesław Suty - 135
10. Bożena Brudka-Gniadkowska - 88
11. Maria Wilczyńska - 70
12. Anita Łukiewska - 48
13. Przemysław Münnich - 18
14. Lidia Manowska - 49
15. Katarzyna Trędewicz - 35
16. Maciej Krużewski - 167

SLD-Lewica Razem - 1403
1. Tomasz Kruszyński  - 476
2. Hanna Wiśniewska  - 172
3. Lech Borowski  - 82
4. Aleksandra Szlendak - 80
5. Krzysztof Podgórski  - 87
6. Ewa Dudzińska - 40
7. Arkadiusz Filar  - 174
8. Andrzej Ruciński  - 41
9. Beata Zarembo - 48
10. Przemysław Specjalski  - 20
11. Natalia Krawczinska  - 21
12. Karol Wochna  - 23
13. Monika Kubacka  - 18
14. Zbigniew Pałaszewski - 31 
15. Nina Dąbrowska  - 32
16. Mirosław Batorski - 58

Nowa Prawica - 483
1. Arkadiusz Osiński - 285
2. Joanna Sewerynowicz - 37
3. Małgorzata Wojciechowska - 30
4. Beata Nowak-Latańska - 28
5. Mieszko Mikulski - 39
6. Anna Chojecka - 14
7. Sebastian Godzina - 22
8. Ariana Zdrojewska  - 28

Czas Mieszkańców - 1692
1. Sylwia Kowalska - 835

2. Tomasz Wiśniewski - 330
3. Jolanta Sowińska-Broczek - 130
4. Marcin Łowicki - 98
5. Marcin Płocharski - 45
6. dr Małgorzata Zamojska - 55
7. Joanna Borkowska - 49
8. Zbigniew Wiza - 25
9. Łukasz Niedlich - 47
10. Marcin Gładych  - 78

Czas Gospodarzy - 4227
1. Jarosław Beszczyński  - 1118

2. Zygmunt Chlebowski  - 344
3. Ewa Machowska-Górna   - 253
4. Jan Ząbik  - 1262
5. Wojciech Wójtowicz  - 260
6. Jan Kwiatkowski  - 198
7. Aleksander Rojewski  - 221
8. Magdalena Borejko  - 33
9. Nadzieja Hajduczenia  - 147
10. Łukasz Naskręt  - 69
11. Marzena Wolska  - 51
12. Maria Anna Cabel - 20
13. Marek Pawłowski - 10
14. Żaneta Osińska - 39
15. Urszula Welka  - 59
16. Dariusz Błoński - 143

PS Wybranego do Rady Miasta Michała Zaleskiego, który został prezydentem Torunia, zastąpi w niej Sławomir Kruszkowski. Za Zbigniewa Fiderewicza, który najprawdopodobniej pozostanie wiceprezydentem, wejdzie do Rady Miasta Witold Waczyński.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wybory (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

Jakub Wiśniewski startował z 7 miejsca i miał ponad 80 głosów-BIP Toruń z wczoraj

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo