Olimpia pewnie ograła Stomil Olsztyn w kolejnym sparingu

Karol Piernicki
Denis Popovic dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w spotkaniu sparingowym ze Stomilem Olsztyn Gerard Szukay
Piłkarze grudziądzkiej Olimpii pokonali 3:0 Stomil Olsztyn w kolejnym spotkaniu sparingowym tej zimy. Mecz odbył się w Świeciu.

To był siódmy sprawdzian podopiecznych Dariusza Kubickiego w obecnym okresie przygotowawczym do nowej rundy rozgrywek I ligi. Biało-zieloni wygrali po raz trzeci. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Słoweniec Denis Popovic, który w 27. minucie meczu pięknym technicznym strzałem pokonał Michała Przyborowskiego.
Jeszcze przed przerwą olsztynianie mogli wyrównać, bo został im przyznany rzut karny. Kapitalną interwencją po strzale z jedenastu metrów Ihora Skoby obronił jednak Michał Wróbel.

Po zmianie stron grudziądzanie szybko podwyższyli wynik spotkania. Po idealnej wrzutce Marcina Kaczmarka Maciej Rogalski nie miał problemów, by z najbliższej odległości ulokować piłkę w siatce. Rezultat ma 3:0 ustalił Popovic, zdobywając drugiego gola. Tym razem Słoweniec świetnie przymierzył z rzutu wolnego i nie dał szans bramkarzowi Stomilu.

Olimpia pokazała się z bardzo dobrej strony na tle innego pierwszoligowca. W najbliższą środę, a więc za dwa dni, rozegra kolejny mecz kontrolny. Na bocznym boisku przy ulicy Piłsudskiego zmierzy się z Polonią Warszawa, która aktualnie plasuje się na piętnastej pozycji w III lidze łódzko-mazowieckiej.