Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Osiedle, studio, szkoła na Jarze: to będą inwestycje roku 2024 w Toruniu

Marek Nienartowicz
Marek Nienartowicz
Szkoła przy StrzałowejBudowa Szkoły Podstawowej nr 12 przy ulicy Strzałowej w październiku minęła półmetek. Pierwotnie w umowie miasta z firmą Strabag przewidziano zakończenie inwestycji do 25 listopada 2024 roku, ale w nowym harmonogramie wyznaczono szybszy termin - 30 czerwca 2024 roku. - Obecnie zaawansowanie robót wynosi 65 procent. Budowa przebiega sprawnie i nowy termin nie jest zagrożony. Od września w szkole przy Strzałowej rozpocznie się nauka - zapowiada Sławomir Wiśniewski, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta ToruniaW obiekcie przy Strzałowej będzie się mieścić szkoła podstawowa, obsługująca 32 oddziały, po cztery oddziały w każdym roczniku, a także część przedszkolna oraz Mediateka - filia Książnicy Kopernikańskiej.
Szkoła przy StrzałowejBudowa Szkoły Podstawowej nr 12 przy ulicy Strzałowej w październiku minęła półmetek. Pierwotnie w umowie miasta z firmą Strabag przewidziano zakończenie inwestycji do 25 listopada 2024 roku, ale w nowym harmonogramie wyznaczono szybszy termin - 30 czerwca 2024 roku. - Obecnie zaawansowanie robót wynosi 65 procent. Budowa przebiega sprawnie i nowy termin nie jest zagrożony. Od września w szkole przy Strzałowej rozpocznie się nauka - zapowiada Sławomir Wiśniewski, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta ToruniaW obiekcie przy Strzałowej będzie się mieścić szkoła podstawowa, obsługująca 32 oddziały, po cztery oddziały w każdym roczniku, a także część przedszkolna oraz Mediateka - filia Książnicy Kopernikańskiej. Grzegorz Olkowski
Wiele inwestycji będzie realizowanych w Toruniu w roku 2024. Oto te największe, a także oczekiwane przez torunian. Gdzie i co będzie więc realizowane? O tym informujemy w naszej galerii.

ZOBACZ: Tak powstaje nowa szkoła przy ul. Strzałowej w Toruniu

od 16 lat

Większość największych i najbardziej oczekiwanych przez torunian inwestycji, realizowanych w 2024 roku, to te już rozpoczęte. Kilka z nich będzie kończonych.

Inwestycje w Toruniu: szkoła przed czasem, Bulwar po czasie

W 2024 roku zakończy się budowa szkoły podstawowej przy ulicy Strzałowej oraz przebudowa Bulwaru Filadelfijskiego. O ile ta pierwsza będzie gotowa przed terminem, to druga będzie finiszować sporo po czasie. W 2024 roku po wielkim remoncie mają też być gotowe dworce - Toruń Miasto i Toruń Wschodni.

Kontynuowana będzie budowa studia filmowego na Jordankach, będącego częścią Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage, podobnie jak przebudowa Szosy Okrężnej. Te inwestycje mają się zakończyć w połowie kolejnego roku, czyli 2025.

W 2024 roku rozpocznie się też realizacja kilku inwestycji. To choćby budowa osiedla "Pod Dębową Górą" i budowa szkoły na Jarze. Rozpocząć się też mają dwie ważne inwestycje drogowe. Są nimi budowa odcinka Trasy Staromostowej między Osiedlem Młodych a ulicą Dekerta oraz ronda na skrzyżowaniu ulic Grudziądzkiej i Strobanda. Na lewobrzeżu, przy ulicy Andersa, rozpocząć się ma budowa parku handlowego.

Być może w 2024 roku, po ponad dwóch latach przerwy, uda się wznowić budowę siedziby Teatru Muzycznego w miejscu po kinoteatrze Grunwald.

Inwestycje w Toruniu w roku 2024: kto tu buduje?

Te największe i najbardziej oczekiwane przez torunian inwestycje, które będą realizowane w 2024 roku, to przedsięwzięcia różnych podmiotów - prywatnych, państwowych (ECFC, PKP), samorządu miasta oraz samorządu województwa.

Ta ostatnia to budowa Teatru Muzycznego. Bezpośrednim inwestorem przedsięwzięcia przy ulicy Warszawskiej jest Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu – z pomocą i doradztwem spółki Kujawsko Pomorskie Inwestycje Regionalne.

Oczywiście w roku 2024 w Toruniu, poza budową osiedla "Pod Dębową Górą" realizowanych będzie wiele inwestycji mieszkaniowych. To przedsięwzięcia prywatnych inwestorów, w różnych częściach miasta.

Więcej informacji z Torunia i okolic przeczytasz na nowosci.com.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska