MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ostatni dzwonek na złożenie wniosku. Prawie 2500 zł dostaną rodzice na ucznia 4.03.2024

MS
Wideo
od 16 lat
Nowy rok szkolny, to również nowe wydatki dla rodziców i opiekunów. Część z nich może zostać pokryta z programów takich jak 500 i 300 plus, ale to niejedyne pieniądze, jakie mogą otrzymać rodzice. Warto się spieszyć ze złożeniem wniosku, bo czasu jest coraz mniej.

Kiedy wypłaty 300 plus? Prezes ZUS wyjaśnia

Od 1 lipca trwa nabór wniosków do tegorocznej edycji programu "Dobry start". To 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka.

Jaki jest termin wypłat 300 plus? Prezes ZUS przekazała, że pierwsze wypłaty ruszyły w drugiej połowie lipca, czyli mniej więcej 20-21 lipca.

– Liczba złożonych wniosków przekroczyła 2,1 mln, co obejmuje 3 mln dzieci. Nowe świadczenia wypłacane są niemal codziennie. Liczba dzieci, na które już wypłacono pieniądze przekroczyła 1,8 mln i cały czas rośnie – przekazała PAP prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

2500 zł dla ucznia. Jak je zyskać? Sprawdź szczegóły

Konkretne rodziny niemałe środki mogą uzyskać również, jeśli tylko pospieszą ze złożeniem wniosku. Warto więc nie marnować czasu. Szczegóły w naszej galerii!

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Program "Dobry start". Najważniejsze zasady

Wnioski o „Dobry start” można składać do ZUS tylko drogą elektroniczną poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS, aplikację mZUS, portal Emp@tia oraz bankowość elektroniczną.

Świadczenie „Dobry start” w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole do ukończenia przez nie 20. roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnością – do ukończenia 24. roku życia.

Wnioski o świadczenie, tak jak w latach ubiegłych, można składać od 1 lipca do 30 listopada danego roku. Wnioski po tym terminie zostaną pozostawione bez rozpatrzenia.

Kolejny program dla dzieci i rodziców

Dla wielu rodzin te świadczenia mogą być niewystarczającym wsparciem. Czy jest więc coś, co można zrobić, aby jeszcze bardziej ulżyć domowym budżetom? Odpowiedzią są stypendia szkolne.

Stypendium szkolne może wynieść od 99,2 do nawet 248 zł miesięcznie i zostać przyznane albo na jeden miesiąc, albo też na całe 10 miesięcy nauki. Stypendium szkolne ma charakter socjalny, co oznacza, że kluczem do jego przyznania jest dochód w rodzinie. Aby otrzymać środki, nie może on przekroczyć 600 zł na członka rodziny.

Stypendium szkolne. Mija termin na składanie wniosków

Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego można złożyć w gminnym lub miejskim ośrodku społecznym tylko do 15 września 2023 roku. Pominięcie tego terminu jest zarezerwowane jedynie dla szczególnych przypadków.

Ważne jest także to, że takie stypendium ma formę refundacji poniesionych kosztów i wiąże się z koniecznością przedstawienia w wyznaczonym terminie imiennych rachunków i faktur.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ostatni dzwonek na złożenie wniosku. Prawie 2500 zł dostaną rodzice na ucznia 4.03.2024 - Głos Szczeciński

Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska