MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Joachim Przybył
Zuzanna Chylińska i Natalia Krześlak
Zuzanna Chylińska i Natalia Krześlak Pacific Toruń
Reprezentanci Pacificu Toruń, UKS Copernicus SMS Toruń i Stali Grudziądz zdobywali medale szosowych mistrzostw Polski w kolarstwie w Płocku.

Kolarki z Pacificu Toruń miały swoje dwa wielkie dni. Pierwszy miał miejsc e w czasie rywalizacji na czas orliczek na dystansie 28,8 km. Swój wielki talent potwierdziła Zuzanna Chylińska, która o 6 sekund wyprzedziła Natalię Krześlak. Blisko pół minuty do torunianek traciła brązowa medalista Olga Wankiewicz z Atomu Wrocław.

Ten sam duet wywalczył medale w rywalizacji ze startu wspólnego na dystansie 138 km. Po emocjonującym finiszu Zuzanna Chylińska o 2 sekundy wyprzedziła Wankiewicz, a Natalii Krześlak tym razem przypadło trzecie miejsce. Obie torunianki zabrały się do decydującego 11-osobowego odjazdu ze znacznie starszymi rywalkami z zawodowych grup.

Zuzanna Chylińska obroniła także brązowy medal w kategorii elity, co jest wielkim sukcesem zaledwie 19-letniej kolarki. - Jestem zadowolona, bo to był zupełnie inny wyścig niż w zeszłym roku, nie było tak łatwo. Oczywiście wtedy też nie było łatwo, ale uważam, że ta rywalizacja była na wyższym poziomie za sprawą jazdy tych naszych koleżanek z elity, a jednak znów coś podziałałam w tej stawce - podsumowała torunianka na portalu naszosie.pl.

- Trochę brakowało szczęścia Natalii, na Kostaryce rozchorowała się na akademickich mistrzostwach świata i nie była w optymalnej formie. Zuzanna ma ogromy potencjał motoryczny, pracujemy jeszcze nad kilkoma słabościami. Jesteśmy jedynym klubem, który przywiózł pięć medali, nie spodziewałem się aż tak dobrego wyniku. Dodatkowo zgarnęliśmy trzy medale akademickich mistrzostw Polski dla Patrycji Lorkowskiej, Zuzi i Natalii - dodaje Leszek Szyszkowski, dyrektor sportowy Pacificu Toruń.

Swój dublet ustrzeliły także kolarki Stali Grudziądz w wyścigi ze startu wspólnego juniorów. Srebro (tylko 4 sekundy za triumfatorką) wywalczyła Zuzanna Marecka, a na trzecim miejscu finiszowała Milena Tarasewicz.

Gwiazdą rywalizacji orlików na Mazowszu był Nikodem Siałkowski z UKS Copernicus CCC SMS Toruń. Nasz kolarz najpierw wywalczył brązowy medale w jeździe indywidualnej na czas, a dwa dni później dołożył złoto ze startu wspólnego (138 km). Piąte miejsce zajął jego klubowy kolega Ignacy Golonko. O włos od podium był Franciszek Kaczorowski z KS Kujawy Pomorze (4.).

W kategorii elita mistrzostwo Polski wywalczyli w czasówce Filip Maciejuk (Bora-Hansgroge) i Marta Jaskulska (Ceratizit), 4. miejsce zajęła Lorkowska, a ze startu wspólnego Norbert Banaszek (Mazowsze) i Dominika Włodarczyk (UAE Team).