Tylko u nas
nowosci.com.pl

Zobacz koniecznie!

Rozwiń
Panowie, piękne Rio już na Was czeka

Panowie, piękne Rio już na Was czeka

Piotr Bednarczyk

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Nie musieliśmy czekać do niedzieli, bo już w sobotę, w drugim dniu kwalifikacyjnego turnieju w Gdańsku, polscy szczypiorniści zapewnili sobie awans do igrzysk w Rio.
Piotr Bednarczyk

Piotr Bednarczyk ©Jacek Smarz

[break]
Tym samym możemy odetchnąć - przynajmniej jednego przedstawiciela w grach zespołowych na imprezie w Brazylii będziemy mieli. I to nie takiego, który pojedzie zaznaczyć tam jedynie swój udział. Bo - po pierwsze - mamy dobry zespół i dobrego trenera, a - po drugie - wskutek „poprawności politycznej i sportowej” akurat w szczypiorniaku takie mistrzostwa Europy są dużo trudniejszymi turniejami niż igrzyska lub mistrzostwa świata.

Teraz pora na siatkarzy, którzy turniej eliminacyjny mają na przełomie maja i czerwca. Poza Francuzami reszta jest w teorii słabsza od biało-czerwonych i raczej nie przewiduję kłopotów z wywalczeniem kwalifikacji.

Liczę na ręcznych i siatkarzy w Rio, bo ostatni medal w drużynówkach Polacy na igrzyskach zdobyli w 1992 roku w Barcelonie (piłkarze). Młodszych kibiców nie było wtedy jeszcze na świecie lub tego nie pamiętają. Czekamy zdecydowanie za długo!

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo